Strona Główna Warmińsko-mazurskie Wycieczka turystyczna z Olsztyna i nie tytlko.
Wycieczka turystyczna z Olsztyna i nie tytlko.

 

RENESANSOWE SKARBY NADWIŚLAŃSKICH GRODÓW i TAJEMNICE GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH”

 

Zarząd Wojewódzki ZEiRP RP oraz Koło w Olsztynie zorganizowały w dniach 11 – 15 czerwca 2013r. wycieczkę szlakiem „Renesansowe Skarby Nadwiślańskich Grodów i Tajemnice Gór Świętokrzyskich.

W wycieczce udział wzięły 52 osoby tj. członkowie związku zrzeszeni w kołach woj. warmińsko-mazurskiego. Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród członków Związku.

Udział w wycieczce wzięli członkowie Związku i ich współmałżonkowie z następujących kół :

Olsztyn - 30, Działdowo - 8, Węgorzewo - 5, Biskupiec - 4, Lidzbark W. - 3, Morąg – 2

Program wycieczki :

1 – dzień : wyjazd do Kazimierza Dolnego, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, przejazd do hotelu w Puławach i zakwaterowanie.

2 – dzień : wyjazd do Kozłówki, zwiedzanie Muzeum Zamoyskich, pałac galeria socrealizmu i powozownia.

Przejazd do Nałęczowa, zwiedzanie Muzeum Bolesława Prusa, wejście do pijalni wód. Powrót do Puław, spacer z przewodnikiem po parku książąt Czartoryskich.

3 – dzień : wyjazd do Sandomierza, zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych obiektów miasta. Przejazd do Ujazdowa, zwiedzanie ruin zamku – fortecy Krzyżtoporu. Przejazd do Opatowa, zwiedzanie romańskiej kolegiaty św. Marcina z Tours. Przejazd do Cedzyny (obrzeże Kielc) zakwaterowanie w hotelu.

4 – dzień : spotkanie z przewodnikiem wyjazd na całodzienną wycieczkę „PĘTLA ŚWIĘTOKRZYSKA” – wejście na Łysicę, kościół i klasztor św. Katarzyny, relikwie na Świętym Krzyżu. Muzeum Hutnictwa w Nowej Słupi, Muzeum Minerałów i Skamieniałości.

5 – dzień : wyjazd do Oblęborka, zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza, przejazd do Zagnańska, spacer do dębu „Bartek”.

Powrót do Olsztyna.

Na zwiedzających największe wrażenie wywarło Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęborku, Sandomierz i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.