Strona Główna Warmińsko-mazurskie Wspomnienie lata ......
Wspomnienie lata ......

Latem, w dniach 07-11 lipca 2012r mieliśmy kolejna, już piątą wycieczkę, zorganizowaną w naszym nowomiejskim Kole Emerytów i Rencistów RP. Tym razem baza wypadowa umiejscowiona była w Kudowie, w bardzo gościnnym Ośrodku Wypoczynkowym „Buenos Aires” . Stamtąd wyruszaliśmy na zwiedzanie okolic Kotliny Kłodzkiej w Polsce, ale także do stolicy Austrii - Wiednia oraz Skalnego Miasta w Republice Czeskiej.

W drodze do Kudowy zwiedziliśmy Kalisz , jedno z najstarszych polskich miast, natomiast w drodze powrotnej – piękny stadion KS Śląsk Wrocław.

 

Całość organizacji, podobnie jak w latach poprzednich, przeprowadziliśmy we własnym zakresie, z uwagi na możliwość ograniczenia kosztów. Z pośrednictwa biura turystycznego korzystaliśmy jedynie w części zagranicznej wycieczki. W wycieczce brało udział 27 osób, w tym 20 osób to emeryci i renciści oraz członkowie   rodzin. Pozostałych 7 uczestników to inne osoby (spoza naszego Koła).

Było sympatycznie, kameralnie, pogoda była sprzyjająca, prawdziwie wycieczkowa . Pozostały miłe wspomnienia i wiele pamiątkowych fotografii

 

 

Zarząd Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

w Nowym Mieście Lubawskim