1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Wojewódzki Dzień Strażaka 2021 w Kujawsko-Pomorskim

W Kujawsko-Pomorskim dnia 21 maja 2021 r o godz. 13.00 odbyły się Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka połączone z uroczystym oddaniem do użytku nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP w Świeciu.

W uroczystości uczestniczył zaproszony przez Komendanta Wojewódzkiego oraz Komendanta Powiatowego, Prezes OW Włodzimierz Marasz.   Został uhonorowany, nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Wręczenia dokonał obecny na uroczystości Komendant Główny PSP.

Więcej informacji z przebiegu obchodów Dnia Strażaka, na stronie KW PSP (Dzień Strażaka w Wąbrzeźnie - Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu - Portal Gov.pl (www.gov.pl) ).

Tam również sprawozdania z powiatowych obchodów Dnia Strażaka w których uczestniczyli Prezesi Kół. Między innymi w Rypinie Jan Tatkowski, w Lipnie Franciszek Łęgosz i w Wąbrzeznie Janusz Kopczyński.

POW.

Spotkanie emerytów z Chełmna

W dniu 17 września strażacy emeryci z Koła przy KP PSP w Chełmnie spotkali się w sali bankietowej Browaru chełmińskiego na wieczorze z muzyką w wykonaniu kolegów z zespołu Całkiem Nieprofesjonalni /można ich znaleźć na stronie internetowej - calkiemnieprofesjonalni.pl. i posłuchać/. Ale nie tylko emeryt muzyką żyje, mieliśmy okazję zapoznać się z historią rodzimego piwowaru z XVIII wieku w Chełmnie. Obecnie Browar chełmiński produkuje piwo zgodnie z tamtymi recepturami . Skosztowaliśmy również wspaniałe pizze co widać na załączonych zdjęciach.

Pozdrawiamy. Prezes Koła Sławek.

zmienione 1

 zmienione 2

zmienione 3

zmienione 4

zmienone 5

Posiedzenie Prezydium Oddziału Wojewódzkiego oraz Komisji Socjalnej przy Kujawsko-Pomorskim KW PSP

W czwartek, 30 lipca 2020 r w „Restauracji Mieszczańskiej u Gołębiowskich” w Toruniu odbyło się posiedzenie Kujawsko-Pomorskiego Prezydium Oddziału Wojewódzkiego ZEiRP RP wspólnie z Komisją Socjalną Komendanta Wojewódzkiego PSP. Obecny był także Przewodniczacy Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej. Na nasze zaproszenie przybył Prezes Zarządu Głównego Kol. Zygmunt Politowski.

W związku z panującą epidemią zaszła potrzeba ustalenia działań na najbliższy czas, a szczególnie obowiązków wynikających z uzyskanej osobowości prawnej. Zmian wymagają sprawy bankowe oraz skarbowe. Omówiono sprawy bieżące a szczególnie przygotowania do przeprowadzenia Plenarnego Posiedzenia Oddziału Wojewódzkiego. Prezes ZG odniósł się do omawianych spraw oraz zapowiedział w miesiącu wrześniu, drugiej już w 2020 r wideokonferencji Zarządu Głównego.    

Przewodnicząca Komisji Socjalnej przedstawiła obowiązujący od 2020 roku „Plan podziału środków funduszu socjalnego” oraz „Decyzję o powołaniu i działaniu Komisji Socjalnej”. Omówiła wyniki pracy dwóch tegorocznych posiedzeń.

  

Prezes Włodzimierz Marasz

Zebranie w Kole przy KP PSP w Inowrocławiu.

24 marca 2018 r zmarł dotychczasowy Prezes Koła ZEiRP RP przy KP PSP w Inowrocławiu. Prezes Koła st. bryg. w st. spocz. Andrzej Zwierzyński był ponadto V-ce Prezesem K-P ZW oraz członkiem Komisji Socjalnej K-P KW PSP. Znany był między innymi z okresu pracy w Szkole Oficerów Pożarnictwa gdzie był d-cą kompanii. Był cenionym działaczem i niezawodnym Kolegą.      

Po okresie rocznej przerwy w działalności Koła, w piątek, dnia 17 stycznia 2020 r o godz. 10.00 w Komendzie Powiatowej PSP w Inowrocławiu, z inicjatywy Ireneusza Ziarnowskiego odbyło się zebranie Koła ZEiRP RP. Na zebraniu obecny był st. bryg. Tomasz Kruczyński Z-ca Komendanta Powiatowego , który udzielił pomocy przy organizacji zebrania.

Komenda Powiatowa powiadomiła o zebraniu ok. 60 emerytów na stan 120.

Na zebranie został zaproszony Prezes Kujawsko-Pomorskiego ZOW Włodzimierz Marasz, który przybył wraz z V-ce Prezesem Tadeuszem Milewskim.

Obecny był również były kapelan ks. Zenon Rutkowski.

Obecnych było 18 emerytów, którzy wybrali nowy Zarząd Koła w składzie:

1. Ziarnowski Ireneusz         - Prezes

2. Skonieczny Sławomir       - V-ce Prezes,

3. Trybulska Bogumiła         - Sekretarz.

4. Dziwnik Jan                     - Skarbnik, 

Komisja Rewizyjna:

1. Bednarek Paweł                - Przewodniczący,

2. Gałęzewski Włodzimierz     - Sekretarz,

3. Głogowski Jerzy                 - Członek

Życzymy samych sukcesów i wytrwałości w działalności na rzecz wszystkich emerytów i rencistów oraz członków ich rodzin.

Tekst : Włodzimierz Marasz

Licznik odwiedzin

8518701
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
281
832
6664
7878433
26484
39695
8518701