1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

A W WAŁBRZYSKIM KOLE ZMIANY

W sobotę 9 lutego 2019r., w klubie NOT, odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze koła w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). Przybyło na nie 65 członków spośród 68 należących do koła osób. Wśród nich obecni byli najstarsi członkowie koła: zarazem najstarszy strażak w środowisku wałbrzyskim- Marcin Zajączkowski-lat 94, Jan Mertuszka- lat 91 i Władysław Jugowiec- lat 87. Nie zabrakło też członków naszego koła-działaczy ZOSP: Ryszarda Migdalskiego- członka ZG Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, członka GKR i Okręgu Dolnośląskiego ZOSP RP oraz kapelmistrza Orkiestry Dętej OSP Lubawka. Aktualnych i byłych działaczy ZOSP RP: Mieczysława Babiarza, Edwarda Laska, Bogdana Sarneckiego, Adama Styrbickiego, Jerzego Trzpisa, Grzegorza Woźniaka oraz Zbigniewa Zalewskiego.

W zebraniu uczestniczyli też -prezes Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków-Robert Matwiejów, Jan Wilczyński z Towarzystwa Miłośników Mieroszowa i sędzia sportów samochodowych PZMOT- Tadeusz Kiersnowski. Wszyscy oni są wieloletnimi członkami koła w Wałbrzychu.

Walne zebranie sprawozdawczo- wyborcze i spotkanie, które odbyło się zaraz po nim, uświetnili komendant miejski PSP w Wałbrzychu- bryg. mgr inż. Krzysztof Szyszka oraz prezes Dolnośląskiego ZW i jeden z twórców „strażackich” ustaw- inż. Eugeniusz Engel.

Zebranie otworzyła prezes ZK-Halina Goń, która po powitaniu wszystkich przybyłych poprosiła o uczczenie minutą ciszy zmarłych w 2018r. członków koła: Adama Brombosza, Kazimierza Guzickiego, Dariusza Krzyżanowskiego Włodzimierza Łyszkowskiego, Jana Matyska i Klaudiusza Wasunga. Następnie przedstawiła cele zebrania i przeprowadziła wybory na jego przewodniczącego i protokolanta. W imieniu zarządu zaproponowała, by nimi zostali: Lech Palewski i Jerzy Cieśliński. Zebrani zaaprobowali te kandydatury.

Po przejęciu przewodnictwa zebrania-Lech Palewski przeprowadził wybory do komisji: Mandatowej, Wyborczej oraz Uchwał i Wniosków. Ich przewodniczącymi odpowiednio zostali wybrani: Zbigniew Andrzejewski, Ewa Świrska i Eugeniusz Czaprowski.

Następnie przedstawiono sprawozdania z działalności ZK- prezes Halina Goń, finansowe- skarbnik-Sławomir Chruściewicz oraz Komisji Rewizyjnej- Marian Tusiński, za miniony rok i za kadencję- 2015-2019. Ten ostatni -w imieniu komisji przedłożył wniosek o udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi. Wniosek, w dalszej części zebrania został przyjęty.

W dyskusji głos zabrali: prezes DZW- inż. Eugeniusz Engel, bryg. mgr inż. komendant-Krzysztof Szyszka, prezes Halina Goń, przewodniczący Marian Tusiński- także członek WKR i członek ZG oraz Dolnośląskiego ZW-członek naszego koła-Roman Świst.

Chwilę przed zarządzeniem wyborów prezes ZK-Halina Goń, wręczyła członkini Katarzynie Zielińskiej dyplom uznana za długoletnią działalność w kole i obdarowała panią Katarzynę wiązanką kwiatów.

Do zarządu wybrano: Mariana Tusińskiego- dotychczasowego przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Koła i jemu powierzono funkcję prezesa zarządu, Sławomira Chruściewicza i Lecha Palewskiego- zasiadających w ZK do tej pory, Halinę Goń, która była prezesem ZK przez dziesięć lat oraz debiutantów- Reginę Morzyńską, Włodzimierza Dorsza i Zbigniewa Piwowara. Wspomniana trójka do tej pory wspierała aktywnie ZK w jego działalności.

W Komisji Rewizyjnej Koła znaleźli się: Zbigniew Andrzejewski oraz Ryszard Paciorek, którzy do tej pory w niej zasiadali i Jerzy Cieśliński- dotychczasowy (od 6 grudnia 2002r.) sekretarz ZK. Jemu też powierzono funkcję przewodniczego tego organu statutowego.

Uczestniczący w zebraniu wybrali też swoich delegatów na zbliżający się VI Wojewódzki Zjazd Delegatów we Wrocławiu. Zostali nimi: Ewa Świrska, Marian Tusiński, Lech Palewski, Jerzy Cieśliński i Eugeniusz Czaprowski.

Po wyborach prezes Dolnośląskiego ZW- Eugeniusz Engel i naszego zarządu-Marian Tusiński podziękowali dotychczasowej prezes ZK- Halinie Goń za skuteczną działalność i wręczyli jej pamiątkową płaskorzeźbę oraz wiązankę kwiatów.

Miło nam donieść, że w zebraniu i odbytym po jego zakończeniu spotkaniu, uczestniczyło spore grono uroczych pań: Urszula Fiegler, Halina Goń, Mieczysława Komorowska, Regina Morzyńska, Krystyna Skowera, Maria Sokulska, Ewa Świrska oraz Katarzyna Zielińska.

Tekst własny, zdjęcia- Sławomir Buczek.

Licznik odwiedzin

8472515
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
160
2512
6750
7833633
19993
54159
8472515