1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Zebranie w Wałbrzychu.

W piątek 31 stycznia, w siedzibie KM PSP, odbyło się zebranie sprawozdawcze członków koła ZE i RP RP, połączone z tradycyjnym spotkaniem noworocznym. Gośćmi związkowców, których obecnych było 53, (koło liczy 65 członków), byli:

  • Komendant miejski-st. bryg. mgr inż. Grzegorz Kułak,

  • Zastępca komendanta miejskiego- mł. bryg. mgr Krzysztof Szyszka,

  • członek Komisji Socjalnej przy Dolnośląskim Komendancie Wojewódzkim- kpt. mgr Zygmunt Lis,

  • przewodniczący NSZZ Pracowników Pożarnictwa w Wałbrzychu- mł. bryg. mgr inż. Paweł Kaliński,

  • Pani Małgorzata Mementowska z Wydziału Kwatermistrzowskiego, która na co dzień współpracuje z emerytami i rencistami pożarnictwa.

Podczas zebrania, któremu przewodniczyła prezes ZK-Halina Goń, złożono sprawozdania: z prac zarządu, finansowe- skarbnik Sławomir Chruściewicz oraz Komisji Rewizyjnej- Marian Tusiński. Wysłuchano relacji Komendanta Miejskiego z działalności wałbrzyskiej PSP w minionym roku oraz planów na rok 2014, informacji członka Prezydium ZG i członka koła- Romana Śwista o pracach Zarządu Głównego i Zarządu Wojewódzkiego, który przy tej okazji przekazał związkowcom życzenia i pozdrowienia od prezesa ZG-Albina Piątkowskiego i prezesa Dolnośląskiego ZW-Eugeniusza Engla. Z uwagą słuchano i dociekliwie pytano członka KS -Zdzisława Lisa, o kwestie związane z występowaniem i o trybie przyznawania dopłat z funduszu socjalnego.

Mówiono też o przygotowaniach do obchodów XX-lecia Związku, w wałbrzyskim kole. Zaplanowano w porozumieniu z komendantem, ujęcie w programie akademii z okazji Dnia Strażaka, w dniu 9 maja 2014r., w Sali Maksymiliana Zamku Książ, części emeryckiej oraz przeprowadzenie w późniejszym terminie własnej uroczystości.

Uzupełniono skład Zarządu o Eugeniusza Czaprowskiego.

Na sali zobaczyliśmy m. in. siedem pań, dwóch super-weteranów: Jana Matyska i Marcina Zajączkowskiego, którzy zaczynali służbę w kilka miesięcy od zakończenia wojny, Mieczysława Sidora- jednego z najlepszych sołtysów na Dolnym Śląsku i Pawła Korusa- przez wiele lat najlepszego na świecie i w Polsce- mundurowego tenisisty stołowego i Zbigniewa Zalewskiego -prezesa OSP w Zagórzu Śląskim.

Wałbrzyscy związkowcy cieszą się z bardzo dobrze układającej się współpracy z kierownictwem komendy i wielkiej pomocy jakiej udziela im Komendant i pracownicy KM. Chwalą się z komfortowego przestronnego lokalu, który udostępnił im w 2013r. komendant –st. bryg. mgr inż. G. Kułak. Dodajmy, że koło posiada własną i aktywną zakładkę na stronie internetowej KM PSP.

(RFŚ), foto- Grzegorz Ogłoza

Licznik odwiedzin

8469668
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
2506
398
3903
7833633
17146
54159
8469668