1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Wycieczka Koła ze Strykowa

W dniach 14-17 września grupa 24 członków Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP  wraz z małżonkami uczestniczyła w wycieczce do Świnoujścia , Międzyzdrojów i Szczecina , która w swoim programie oprócz zwiedzania tych miejscowości miała również  „ wypady”  do nadbałtyckich kurortów niemieckich Ahlbeck i Herringsdorf  oraz całodzienne zwiedzanie Kopenhagi .

Aby dostać się do stolicy Danii trzeba było skorzystać z promu kursującego z Rostoku ( Niemcy ) do Gedser ( Dania)  co wiązało się bardzo wczesnym  wyjazdem z  Polski ale zabytki i urok Kopenhagi oglądane między innymi z perspektywy statku wycieczkowego pływającego po kanałach , zrekompensował te trudności a  widok słynnej   syrenki czy zmiana warty pod Pałacem Królewskim  pozostaną na pewno długo w pamięci.

Wyjazd był również okazją do skosztowania lokalnych przysmaków takich jak śledzie w zalewie curry czy słynne kanapki śledziowe Bismarck .  Pogoda w porównaniu do pozostałej części Polski wyraźnie nas rozpieszczała  pozwalając na nadmorskie spacery w scenerii pięknie zachodzącego słońca . Niektórzy nawet zażywali kąpieli w chłodnych wodach Bałtyku.

Głównym organizatorem wycieczki było Koło strażackich emerytów ze Strykowa , liczące obecnie 25 członków czynnych i 3 wspierających.  Kilka miejsc na wycieczce odstąpiliśmy     również kolegom z  Ozorkowa i Zgierza.

            Bardzo mobilizującym jest fakt że ludzie którzy całe zawodowe życie spędzali razem w strażnicy , razem uczestniczyli w niezliczonej ilości  akcji ratowniczych , chcą również teraz  już w stanie spoczynku , spędzać wolny czas w swoim gronie  wspominając różnorakie chwile strażackiej służby.

Kierunek następnej wycieczki nie został jeszcze wytyczony ( niektórzy poszli na całość – może Dominikana ? ) ale niezależnie od  miejsca na pewno będzie ona również udana  jak wszystkie dotychczasowe.

Autor:  Tomasz Kubiak – Prezes Zarządu Koła ZEiRP RP w Strykowie

Licznik odwiedzin

8473228
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
283
590
7463
7833633
20706
54159
8473228