1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Dzień Strażaka w Lublinie

Zaplanowane uroczyste spotkanie z emerytami i rencistami pożarnictwa zrzeszonymi w Kole w Lublinie z okazji Dnia Strażaka odbyło się w dniu 06 maja 2015r. W tym dniu o godzinie 11.30 w kościele pod wezwaniem Św. Wojciecha przy ul. Podwale 15 w Lublinie została odprawiona Msza Święta za zmarłych strażaków z woj. lubelskiego. Mszę Świętą odprawił ksiądz kapelan Mirosław Ładniak.

We mszy uczestniczyli:

  • Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie nadbryg. Tadeusz Milewski,
  • Komendant Miejski PSP w Lublinie st. bryg. Mirosław Hałas,
  • Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów  i Rencistów Pożarnictwa RP w Lublinie Stanisław Marek,
  • Prezes ZEiRP RP Koło w Lublinie  Paweł Dworak, członkowie Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP Koło w Lublinie oraz zaproszeni goście z Federacji Służb Mundurowych z Lublina w osobach: Marian Radomski - Prezes Koła Emerytów i Rencistów przy Areszcie Śledczym w Lublinie, Emil Horoch - Prezes Grodzko Powiatowego Oddziału Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Lublinie, Marian Ziętek - Wice Prezes Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Lublinie.

Po mszy o godz. 12.15 Prezes Koła Paweł Dworak zaprosił wszystkich uczestników mszy na wykonanie okolicznościowego zdjęcia na zewnątrz obiektu i zaplanowane wcześniej spotkanie połączone z okolicznościowym obiadem w stołówce domu rektoralnego.

Okolicznościowe spotkanie z okazji Dnia Strażaka otworzył Prezes Koła Paweł Dworak, powitał 49 członków Koła ZEiRP RP Koło w Lublinie oraz zaproszonych gości w osobach jw. Następnie Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Lublinie Stanisław Marek w asyście Pawła Dworaka i Elżbiety Błaszczyk złożyła gratulacje Komendantowi Tadeuszowi Milewskiemu z okazji awansu na stopień nadbrygadiera. W trakcje spotkania wyróżniono Henryka Grytę- członka Koła Emerytów w Lublinie  zaległym jubileuszowym medalem 20- lecia naszego Związku. Wyróżniono 5 członków Koła listem gratulacyjnym adresowanym przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Lublinie z okazji: 70 rocznicy urodzin - Waldemar Borzęcki, 75 rocznicy urodzin 
- Mieczysław Grygiel, 80 rocznicy urodzin - Henryk Gryta, - Władysław Oleszek, 85 rocznicy urodzin - Zbigniew Mendel życząc im długich lat życia w zdrowiu i szczęściu rodzinnym. Jubilatom wręczono słodkie upominki. Zarząd Koła pamiętał też o solenizantach, najmłodszym stażem członku Koła i o najstarszej Pani (członku Koła) będącej na spotkaniu, którym wręczono symboliczne upominki. Na zakończenie Prezes Koła życzył członkom Koła i ich rodzinom dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności z okazji Dnia Strażaka.
Te same życzenia przekazał dla funkcjonariuszy KW i KM PSP w Lublinie. Podczas spotkania głos zabrał jako pierwszy nadbryg. Tadeusz Milewski, który złożył życzenia z okazji Dnia Strażaka, podziękował za gratulacje i z uwagi na pilne sprawy służbowe, opuścił nasze spotkanie. Życzenia dla emerytów i środowiska pożarniczego złożyli: st. bryg. Mirosław Hałas, Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP w Lublinie Stanisław Marek oraz zaproszeni goście: Prezesi z Federacji Służb Mundurowych. Po okolicznościowych przemówieniach podano smaczny obiad.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjacielskiej atmosferze.

Opracował: Paweł Dworak

Licznik odwiedzin

8469491
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
2329
398
3726
7833633
16969
54159
8469491