1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”

W myśl powyższego zarząd koła ZEiRPRP w Białej Podlaskiej po kilkuletnich wojażach po Europie zaproponował cykl wycieczek po włościach powiatu. W dniu 13 czerwca br. dzięki uprzejmości kolegi-emeryta Józefa posiadającego autokar a także koledze Piotrowi – pomysłodawcy i przewodnikowi udaliśmy się na naszą jednodniową wycieczkę.

Na początku do Ortela Królewskiego, gdzie zwiedziliśmy jedyny w swoim rodzaju w Polsce drewniany kościółek p.w. Matki Bożej Różańcowej z 1706 r. z historią którego zapoznał nas proboszcz parafii. Ciekawa i pełna historia na stronie http//www.parafiaortelkrólewski.pl.

Następnie udaliśmy się do miejscowości Studzianki a tam znajduje się Mizar – cmentarz tatarski , gdzie po zwiedzeniu i oddaniu hołdu tu pochowanym wykonaliśmy kilka fotek na pamiątkę:

Więcej o cmentarzu na stronie www.studzianka. pl

Następnym punktem wycieczki był Monaster św. Onufrego w Jabłecznej. Po wysłuchaniu historii monasteru zwiedzaliśmy historyczne obiekty. Bardzo dużo o monasterze na stronie www.klasztorjabłeczna.pl

Potem pojechaliśmy do Kodnia, a tam zwiedziliśmy obiekty Sanktuarium i zapoznaliśmy się z historią parafii Matki Bożej Kodeńskiej.

Więcej o Kodniu na stronie www.koden.com.pl

Po smacznej kodeńsko-klasztornej kawie udaliśmy się do Kostomłotów, gdzie zwiedziliśmy i wysłuchaliśmy historii jedynej w Polsce unickiej Parafii.

Na zakończenie koledzy emeryci – myśliwi zaprosili nas do wybudowanej w czynie społecznym stanicy „Dąbrowa” , na terenie której spożyliśmy obiad a przy ognisku dzieliliśmy się wrażeniami z odbytej wycieczki .

 Należy dodać ,że byli z nami członkowie bialskiego stowarzyszenia emeryckich służb mundurowych i już podobne jednodniowe „ wypady po Podlasiu ” zostały zaplanowane na rok przyszły. tb.

 

 

Licznik odwiedzin

8472470
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
115
2512
6705
7833633
19948
54159
8472470