1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Koło z KG na wycieczce

Grupa szturmowa Koła, licząca 31 osób, w dniach od 1 do 5 czerwca br. wyjechała na drugą wycieczkę krajoznawczą, na trasie: Warszawa – Wilno – Warszawa. Udział w niej wzięli byli funkcjonariusze KG i SGSP z rodzinami i psem.

Udało się zrealizować ambitny program opracowany przez nowy zarząd na czele z kol. gen Zygmuntem Politowskim.

Byliśmy m.in. w :

1. Drohiczynie / Góra Zamkowa, Kościół św. Trójcy, Cerkiew św. Mikołaja /

2. Grabarce / św. Góra /

3. Kadyniu / Sanktuarium Maryjne /

4. Bielsku Podlaskim / Katedralna Cerkiew Zmart. Pańskiego, Cerkiew św. Michała /

5. Białowieży / Białowieski Park Narodowy i Muzeum Przyrodnicze /

6. Białymstoku / Pałac Branieckich, Operze - nowoczesność robi wrażenie, Cerkiew Katedralna, Kościół św. Rocha, Stadion - też nowoczesny/

7. Wigry / Klasztor Kamedułów /

8. Augustów / Kanał Augustowski - szlak papieski - stateczek, Dolina Rospudy, przejazd Wigierską Kolejką Wąskotorową /

9. Wilno / Ostra Brama , Góra Trzech Krzyży , Cmentarz na Rosie - gdzie złożyliśmy wiązankę kwiatów na Grobie Matki i Syna, Kościoły św. Franciszka i Bernarda oraz św. Anny , Pałac Prezydencki i Chodkiewiczów, Uniwersytet Wileński /. Uczestniczyliśmy też we mszy św. z okazji Bożego Ciała.

10.Troki / Zamek /

Gorąco wspominamy też wyjątkową kolację z ogniskiem i muzyką w Sejnach. Wielce urokliwe miejsca w których byliśmy, były przypomnieniem, ale dla wielu też odkryciem naszych pięknych stron ojczystych.

Czerwień alarmowa naszego autokaru robiła duże wrażenie , a bardzo dobra i bezpieczna jazda kierowcy gwarantowała niezwykłą dokładność.

W imieniu całej grupy szturmowej wielkie podziękowania dla Zarządu Koła, Panów Komendantów: Głównego PSP, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Wojewódzkiego PSP w Białymstoku oraz powiatowych w Białymstoku i Sejnach za decyzje i pomoc w organizacji wyjazdu. Na szczególne podziękowania zasługuje płk w st. spocz. Waldemar Kochanowski - były z-ca kom. woj., który był naszym serdecznym opiekunem i przewodnikiem na ziemi litewskiej.

Z turystycznym pozdrowieniem

Ignacy Ścibiorek

Szeregowy Koła


Licznik odwiedzin

8469542
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
2380
398
3777
7833633
17020
54159
8469542