1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Wycieczka integracyjna Koła Nr 11 ZEiRP RP w Opolu

W dniu 30 maja 2015r Zarząd Koła Nr 11 przy KW PSP w Opolu zorganizował wycieczkę integracyjną do Wrocławia, w której udział wzięło 51 osób /członkowie Koła Nr 8 oraz 11 z rodzinami/. Wczesnym rankiem wyjechaliśmy z Opola kierując się do wrocławskiego ZOO, gdzie czekał na nas przewodnik- Pan Arkadiusz Kryszczak, przedstawiciel Biura Podróży Arko-Travel z Wrocławia. Przy ZOO czekał również syn naszej koleżanki Małgorzaty Kostrzewskiej w kolejce do kasy, który zakupił nam bilety wejściowe do zwiedzania Afrykarium oraz Ogrodu Zoologicznego. Zatem ominęła nas ,,przyjemność” stania w gigantycznej kolejce do Afrykarium. Afrykarium wrocławskie to unikatowe na skalę światową oceanarium. Jest to kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny prezentują m.in. rafę koralową Morza Śródziemnego, hipopotamy, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki, głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m.

Następnie udaliśmy się niepodal ZOO do Wrocławskiego Ogrodu Japońskiego, wyjątkowego miejsca, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej. W jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Historia tego miejsca liczy ponad 100 lat i sięga roku 1913, kiedy to w Hali Stulecia odbywała się impreza na wyjątkową skalę - Wystawa Światowa. Ogród przechodził liczne przemiany, jednak prawdziwie japońskiego charakteru babrał dopiero po ostatnich renowacjach, pod koniec XX wieku. Dziś jest on kawałkiem żywej, orientalnej kultury w środku Europy, który pozwala docenić piękno oryginalnych, pochodzących z Japonii roślin.

Przemieszczając się autokarem Ostrów Tumski był następnym punktem zwiedzania Wrocławia. Ostrów Tumskijestnajstarszą, zabytkową dzielnicą Wrocławia, który powstał na obszarze dogodnych przepraw wodno-handlowych, gdzie Odra między ujściem rzek - Oławy, Ślęży i Widawy rozgałęziając się na liczne zwężające odnogi - utworzyła mniejsze i większe wyspy zwane "ostrowami".

Wspaniałe kościoły to główna atrakcja turystyczna Ostrowa Tumskiego. Są one pozostałością po funkcji, jaką ta dzielnica pełniła w zamierzchłych czasach, gdy stanowiła jeszcze siedzibę biskupią. Czwartym punktem w tym dniu był przejazd zwiedzenia punktu widokowego na 49 piętrze wieżowca Sky Tower. Sky Tower to kompleks mieszkaniowy, biurowy, handlowo-usługowy i rekreacyjny we Wrocławiu. Jest najwyższym budynkiem w Polsce, który wynosi 212 m. Od roku 2014 odbywa się bieg na Sky Tower. Biegacze startują z poziomu ulicy, a meta znajduje się na punkcie widokowym na 49 piętrze. Do pokonania są 1142 schody.Nastepnie przejazd do Rynku, spacer po Starówce, zabytkowym centrum miasta Wrocławia,gdzie Pan Arkadiusz przybliżyl nam w pigułce historyczny zarys Starego Ratusza, Pręgierz,a domów Altarystów, Bazyliki św. Elżbiety, Jatki oraz ul. Więzienną był ostatnim zaplanowanym miejscem do zwiedzania tego uroczego miasta.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za spędzenie tego dnia w miłej, loleżeńskiej atmosferze.

Tekst: M. Kostrzewska

Foto: A. Połoszczański

 

 

Licznik odwiedzin

8373831
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
96
1115
7437
7733552
22541
27836
8373831