1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Wyjazdowe posiedzenie ZW ZEiRP RP w Katowicach

W dniu 28.10.2016 r. w Częstochowie odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP w Katowicach, Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej oraz komisji socjalnej przy Śląskim Komendancie Wojewódzkim.

W programie była wizyta w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie gdzie zostaliśmy przywitani przez z-cę KM st. bryg. Janusz Benduch który przybliżył nam zadania i obowiązki Jednostek Ratowniczo Gaśniczych pow. Częstochowskiego oraz ich wyposażenie. Prezes koła kol. Czesław Mila pokazał pomieszczenie wykorzystywane przez członków koła oraz galerię Prezesów koła w Częstochowie. Zwiedziliśmy muzeum „Fabrykę zapałek” gdzie m.in. zobaczyliśmy kilku minutowy najstarszy dokumentalny film wykonany na ziemiach Polski z pożaru fabryki który miał miejsce w 1913 r.

Przed rozpoczęciem posiedzenia ZW, WKR byliśmy w Sanktuarium na Jasnej Górze. Wśród zaproszonych gości obecni byli:

1.            Śląski Komendant Wojewódzki  - nadbryg. Marek Rączka  który został przywitamy dużymi oklaskami.

2.            V-ce Przewodnicząca Komisji Socjalnej – st. kpt. Ewa Krywko

Posiedzenie otworzył Prezes ZW kol. Roman Szłapa który przywitał zaproszonych gości oraz obecnych - przedstawił program i przekazał prowadzenie V-ce Prezesowi ZW kol. Jarosławowi Zabłockiemu.

Za skuteczne działanie na rzecz naszej organizacji wyróżnieni zostali otrzymując książkę-kronikę 20-lecia ZEiRP RP :  kol. Czesław Mila, kol. Czesław Mikuła, kolo. Wiesław Manka , kol. Stanisław Duda  -  wręczenia dokonał  Prezes ZW kol. Roman Szłapa oraz nadbryg. Marek Rączka.

Prezes  przedstawił wizytę na śląsku przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego w Wrocławiu i ZW z Opolu wraz z Prezesem ZG kol. Krzysztofem Maślankiewiczem oraz omówił zorganizowaną przez ZW wycieczkę do Rumunii jak również zorganizowany wyjazd 24 członków ZW ZEiRP w Katowicach  do Warszawy na uroczystość wręczenia Sztandaru dla Zarządu Głównego ZEiRP RP (byliśmy najliczniejszą grupą ). Ponadto przedstawił negatywną sytuację w kole w Tarnowskich Górach.

St. kpt. Ewa Krywko przedstawiła sytuację funduszu socjalnego w bieżącym roku.

Śląski Komendant Wojewódzki ustosunkował się do omówionych wcześniej tematów oraz życzył owocnej działalności na rzecz emerytów i rencistów pożarnictwa.

Na zakończenie Prezes ZW podziękował Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu za wszechstronną pomoc udzielaną naszej organizacji oraz zaprosił obecnych do wspólnego zdjęcia.

Tekst i zdjęcia : Roman Szłapa

Licznik odwiedzin

8518706
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
286
832
6669
7878433
26489
39695
8518706