1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Spotkanie z okazji DNIA SENIORA koła ZEiRP RP w Bielsku Biała

Bardzo nam miło poinformować, że kolejne, bo już czwarte jakże miłe spotkanie z okazji DNIA SENIORA wśród „BRACI POŻARNIECZEJ” mamy za sobą.

Dla przypomnienia:

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora.

Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia.

Prócz naszych miłych emerytów i rencistów, wśród zaproszonych na spotkanie gości, znaleźli się:

o       Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP kol. Roman Szłapa,

o       Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Marek Rączka,

o       Komendant Miejski PSP st. bryg. Adam Caputa,

o       otaczająca opieką naszych emerytów Pani Aleksandra Czajka

o       oraz współtwórczyni wycieczek, a zarazem przewodniczka tychże, Koleżanka Katarzyna Walasik.

Na wstępie, Prezes naszego Koła Jarek Zabłocki, po powitaniu i krótkiej przemowie, wręczył małe upominki naszym gościom:

Oli Czajce, Katarzynie Walasik oraz kierowcy autokaru Przemkowi Frydel, za zaangażowanie i pomoc w organizacji spotkań, imprez i wycieczek.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego kol. Roman Szłapa, po krótkim przemówieniu, wyróżnił dwóch uczestników spotkania nagrodą książkową. Tytuł: „20 lat Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczpospolitej Polskiej - historia powstania i działalności”.

Wyróżnieni, to założyciele i obecni czynni członkowie, i działacze naszego Koła nr 14 Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Bielsku-Białej – kol. Aleksander Radkowski i kol. Zbigniew Pęzioł. GRATULUJEMY!

Niewątpliwą atrakcją naszego spotkania, była retrospekcja naszych „dokonań” w roku 2016, przedstawiona jako prezentacja slajdów z komentarzem. Przypomnieliśmy sobie: kulig na Stecówkę, dwudniową wycieczkę w Pieniny oraz trzydniową w Bieszczady.

Rozmowy towarzyskie zdominowały pozostały miły czas spotkania…Mimo, że muzyka grała, tańców nie było (poza jednym przypadkiem).

Autor tekstu oraz zdjęć kol. Marek Pacholski.

Licznik odwiedzin

8475199
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
776
594
1370
7844019
22677
54159
8475199