1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Biesiada noworoczna 2017 w Kole nr 8 ZEiRP RP w Częstochowie

W dniu 13.01.2017r. po raz kolejny na noworocznej biesiadzie spotkali się emeryci i renciści pożarnictwa regionu częstochowskiego.

Tradycyjnie Prezes Zarządu koła nr 8 kol. Czesław Mila otworzył biesiadę i powitał wszystkich uczestników i zaproszonych gości: Prezesa ZW ZEiRP RP w Katowicach kol. Romana Szłapa, Prezesa koła w Oleśnie kol. Zygmunta Zalewskiego, Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie reprezentowanego przez mł. bryg Dariusza Gieronia, naczelników wydz. finansowego st. kpt. Dorotę Machurę oraz wydz. Kwatermistrzowskiego w.z. Panią Magdę Lis nadzorującą sprawy emerytów.

Kolega Cz. Mila zaprezentował uczestnikom spotkania informację o działalności koła nr 8 przy KM PSP oraz plany na rok 2017, w tym propozycje wyjazdów autokarowych.

Goście dzieląc się swoimi wrażeniami ze spotkania złożyli życzenia noworoczne wszystkim strażakom i emerytom. Spotkanie emerytów było również okazją wyróżnienia członka koła kol. Zygmunta Famuły „Za Zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP” oraz wręczenia legitymacji kilku nowo przyjętym członkom naszego Koła.

Wspólny obiad sprzyjał wzajemnym rozmowom, wspomnieniom koleżanek i kolegów emerytów, wcześniej przez wiele lat współpracujących we wspólnej i trudnej służbie w różnych wydziałach Komend i JRG. Przygrywająca muzycznie „Kapela Romana” skłoniła seniorów do tanecznej zabawy.

Załączone w galerii zdjęcia są małym wycinkiem przeżywanych emocji i radości z oczekiwanych spotkań, a liczny udział emerytów potwierdza potrzebę utrzymywania tradycji wspólnych noworocznych biesiad.

Odznaczenie 92 - letniego seniora

Przy okazji noworocznego spotkania emerytów i rencistów pożarnictwa w Częstochowie, dniu 13 stycznia 2017r odznaczeniem „Za Zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP” został wyróżniony 92 – letni emeryt pożarnictwa kol. /st.ogn./ Marian Czech, aktywny do późnych lat życia członek koła nr 8.

W miejscu zamieszkania seniora odznaczenie kol. Marianowi Czechowi wręczyli Prezes Zarządu Woj. ZEiRP RP w Katowicach kol. Roman Szłapa i Prezes Koła nr 8 kol. Czesław Mila. Podziękowali za lata pełnionej służby w Straży Pożarnej i późniejsze, już na emeryturze zaangażowanie się w działalność na rzecz emerytów w Kole nr 8 ZEiRP RP w Częstochowie. Po miłym spotkaniu złożyli życzenia jubilatowi i jego małżonce wielu kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu, lat wypełnionych spokojem i radością.

 

Treść oraz zdjęcia Prezes koła kol. Czesław Mila

Licznik odwiedzin

8518600
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
180
832
6563
7878433
26383
39695
8518600