1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Wycieczka do Chorwacji ZEiR RP regionu Śląskiego

Wycieczka do Chorwacji w okresie: 05-10 października 2017r. była kolejną ciekawą i udaną imprezą rekreacyjno-poznawczą, jednocześnie integrującą członków większości kół ZEiRRP regionu Śląskiego.

Padające na całej drodze przejazdu deszcze, ustąpiły w Parku Narodowym Krka, by nasza grupa mogła podziwiać wyjątkowo urokliwe rozlewiska czystej wody, bagniska i setki małych i wielkich wodospadów rzeki Krka.

Hotel w Podgorze położony tuż przy plaży morza Adriatyckiego stanowił bazę wypadową do zwiedzania ciekawych atrakcji Chorwacji.

Pełny podziw budziły nowe autostrady, wielokilometrowe tunele pod masywem wysokogórskim oraz malownicza, pełna zatoczek Riwiera Makarska. Widoczne podczas przejazdu skaliste wzgórza pokryte niskim jesienno-zielonym drzewostanem i krzewami ujawniały ogromne obszary brązowo-szarych śladów letnich pożarów leśnych.

W Splicie spacerowaliśmy po zachowanym w całości pałacu rzymskiego Cesarza Dioklecjana. Przypadkowo centrum Splitu było miejscem zawodów sportowo-pożarniczych miejscowych jednostek OSP. Na zaproszenie do udziału w zawodach, skierowane do publiczności przez strażaków Splitu zgłosili się nasi koledzy: Czesław Mila (Prezes Koła nr 8 z Częstochowy) i kol. Stanisław Pieronkiewicz   Rozwinęli napełniony pod ciśnieniem wodą wąż W-75 na odległość ok. 50mb i strumieniem prądu wodnego przewrócili przeszkodę w czasie lepszym o 3 sek od reprezentatywnej roty  miejscowych strażaków. Za odwagę i wysoki wynik nasza polska reprezentacja wyróżniona została gratulacjami oraz atrakcyjnymi gadżetami. Zwycięstwo docenili ogromnymi owacjami kol. Roman Szłapa Prezes Śląskiego WZZEiR RP oraz wszyscy uczestnicy wycieczki.

Wyjazd do Medjugorje w Bośni i Hercegowinie, spacer po skalistej drodze na wzgórze objawienia Matki Boskiej, przejazd do Mostaru z kamiennym zabytkowym mostem, zwiedzanie podzielonego na części katolicką i muzułmańską centrum miasta, były kolejnym pełnym pięknych wrażeń dniem.

Zakończeniem wycieczki był przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich, spacer po szczególnie urokliwych ścieżkach wzdłuż brzegów turkusowych jezior otoczonych białymi skałami, z kanionami, jaskiniami, jezior połączonych ze sobą dziesiątkami wodospadów. Wrażenia tych bajkowych widoków na zawsze zapisały się w naszej pamięci i na licznych fotografiach.

    Często po trudnych fizycznie i psychicznie latach służby pożarniczej, właśnie takie wycieczki są wspaniałym i koniecznym czasem odreagowania na emeryturze, rencie. Organizatorom tych wyjazdów  należą się słowa uznania i podziękowania od emerytów – uczestników takich wycieczek. 

 

Licznik odwiedzin

8520583
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
1517
646
8546
7878433
28366
39695
8520583