1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Spotkanie integracyjne trzech Zarządów Wojewódzkich ZEiRP RP na śląsku.

W dniach 27-28.09.2019r. w woj. śląskim spotkały się delegacje z zaprzyjaźnionych Zarządów Wojewódzkich z Wrocławia, Opola i Śląska oraz służbę czynną reprezentowali: Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Piotr Durał (Dziekan Dolnośląskich Komendantów), Z-ca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Wojciech Nowara, Śląski Komendant Wojewódzki nadbryg. Jacek Kleszczewski.

Spotkanie rozpoczęło się poczęstunkiem w Sali Sztabowej KW PSP Katowice a powitał wszystkich obecnych - Prezes ZW ZEiRP RP w Katowicach kol. Roman Szłapa który przedstawił krótką historię spotkań zaprzyjaźnionych zarządów od roku 2007. W dalszej części spotkania Prezesi ZW przedstawili członków delegacji oraz wymieniono się upominkami.

Śląski Komendant Wojewódzki, z-ca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego oraz KP PSP z Głogowa otrzymali statuetkę św. Floriana wykonaną z węgla od ZW ZEiRP RP z Katowic którą wręczyli Prezes ZW kol. Roman Szłapa i Prezes koła w Zabrzu kol. Piotr Matyja.

W trakcie dwudniowego spotkania zobaczyliśmy m.in. budynek 5 gwiazdkowego hotelu „Piramida”, OW Paprocany w Tychach, zamek myśliwski księcia pszczyńskiego „Promnice” .

Przed Pałacem w Pszczynie przywitał nas KP PSP w Pszczynie bryg. Grzegorz Kołoczek który do końca pobytu w Pszczynie oraz w OSP Łąka był z nami.

Uroczysta kolacja miała miejsce w OSP Łąka (data powstania 1883r.) w której dyskutowaliśmy na tematy którymi jesteśmy zainteresowani (zarejestrowanym statutem, decyzjami nowo wybranego ZG, wysokością składek oraz tematami nurtującymi wszystkich emerytów).

W drugim dniu na strzelnicy sportowej w Siemianowicach odbyły się zawody strzeleckie z karabinka kbks z pozycji leżącej – odległość do tarczy 25 metrów, 5 osobowych drużyn wybranych z poszczególnych delegacji.

W klasyfikacji drużynowej:

1 - miejsce ZW Opole,

2 - miejsce ZW Wrocław

3 - miejsce ZW Katowice.

Wyniki indywidualne:

1. Kol. Leszek Kowalczyk ZW Katowice - Prezes koła Żory

2. Kol. Krzysztof Gacek   ZW Opole

3. Kol. Aleksander Połoszczański ZW Opole

Po konsumpcji ciepłego posiłku oraz piwa które poczęstował ZW z Opola wręczono Puchary dla za uzyskane najlepsze wyniki w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej.

Nadszedł czas pożegnań oraz powrotów a za rok powinniśmy się spotkać w woj. dolnośląskim.

Na stronie koła ZEiRP RP Legnica znajduje się pełna oraz precyzyjna relacja wraz z zdjęciami z w/w spotkania 3 ZW.

Licznik odwiedzin

8475141
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
718
594
1312
7844019
22619
54159
8475141