1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Odszedł na wieczną służbę

a Kanigowski

Śp.st. kpt. ANTONI KANIGOWSKI odszedł na wieczną służbę.

Zmarł nagle w dniu 22 lipca 2019 r w Grudziądzu, gdzie przebywał w związku z obchodami 30 rocznicy śmierci Jego Ojca. Miał 73 lata.

W dniu 26 lipca 2019 r. uczestniczyliśmy w ostatniej ziemskiej drodze oficera, który niemal 30 lat swojego życia poświęcił służbie pożarniczej i spoczął na cmentarzu w Policach. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła rodzina zmarłego, przyjaciele i sąsiedzi oraz delegacja naszego Związku i delegacja Komendy Powiatowej PSP z Polic.

Każda śmierć wiąże się z wielkim bólem po odejściu człowieka ale ból jest tu szczególny gdyż żegnamy Męża, Ojca i Dziadka, żegnamy funkcjonariusza, naszego kolegę i działacza Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Szczecinie.

Zmarły Antoni Kanigowski pozostawił żonę Grażynę oraz synów Daniela, Andrzeja i Adama ,a także córki Izę i Magdę z ich rodzinami.

Antoni Kanigowski urodził się w dniu 24 stycznia 1946r. Niemczech, gdzie przebywali jego rodzice, wywiezieni na roboty. Ma rodzeństwo: brata i dwie siostry. Po powrocie do Polski rodzina osiedliła się w Brodnicy.

We wrześniu 1966 r. rozpoczął naukę w Szkole Oficerów Pożarnictwa Warszawie, jako podchorąży XI turnusu, którą ukończył we wrześniu 1970 r. uzyskując stopień oficerski starszego aspiranta pożarnictwa.

W maju 1973 r. był awansowany na stopień młodszego kapitana, a w 1977 r. Komendant Główny Straży Pożarnych nadał mu stopień kapitana pożarnictwa.

Krótko pełnił służbę w Powiatowych Komendach Straży Pożarnych w Pucku,   Lipnie i Wąbrzeźnie, a od kwietnia 1972 r. pracował na stanowiskach inspektora ochrony przeciwpożarowej w resortowej ochronie przeciwpożarowej - najpierw w Kaliskich Zakładach „RUNOTEX” , a od lutego 1981 r. w Zakładach Przemysłu Odzieżowego „DANA” w Szczecinie., skąd w 1993 r. przeszedł na świadczenia emerytalne funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej.

Życie śp. st. kpt Antoniego Kanigowskiego było wzorem umiłowania zawodu, zaangażowanej służby, ofiarności i działalności, dla czynienia wszystkiego co szlachetne, prawe i pożyteczne dla ludzi pożarniczej służby. Był osobą szlachetną i przyjazną, umiejętnie i skutecznie funkcjonującą w zawodowej społeczności.

Po odejściu na świadczenia emerytalne był aktywnym działaczem Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w naszym województwie, w którym funkcjonował jako zaangażowany działacz do chwili jego śmierci.

Był prezesem zarządu koła w Szczecinie, a później przewodniczącym komisji rewizyjnej, zawsze można było na niego liczyć pomimo wielu obowiązków rodzinnych szczególnie w trosce o niepełnosprawnego syna Daniela

Za swoje zasługi otrzymywał wyróżnienia, odznaczenia
i dyplomy, a między innymi:

  • Srebrny Krzyż Zasługi,
  • Brązowy Medal „Za Zasługi dla Ochrony Przeciwpożarowej”,
  • Złoty, Srebrny i Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”,
  • Odznaka za Zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP,
  • Brązowa odznaka „Zasłużony Działacz Ligi Obrony Kraju”.

Zebrani nad mogiłą łączyliśmy się w bólu z Jego najbliższymi: żoną Grażyną, synami Danielem, Andrzejem i Adamem, a także córkami Izą i Magdą z ich rodzinami oraz Siostrą. Przekazaliśmy słowa współczucia i otuchy w tych chwilach szczególnie trudnych dla rodziny zmarłego..

W naszej pamięci śp. Antoni Kanigowski pozostanie jako dobry kolega, działacz, człowiek ambitny i zatroskany o bliską Rodzinę, emanujący szczególnym dobrem i przyjaciel ludzi, zasłużył na pamięć za jego godne życie.

Niech Mu ta Ziemia Policka lekką będzie, spoczywaj w spokoju.

Cześć Twojej pamięci.

Zarząd Wojewódzki i Zarząd Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Szczecinie.

Licznik odwiedzin

8475315
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
892
594
1486
7844019
22793
54159
8475315