1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Odszedł na wieczną służbę

Mł. bryg. ANTOSIK ANDRZEJ urodził się 26 czerwca 1946 a zmarł 18 września 2019 roku. Został odznaczony: Srebrny Krzyż Zasługi, Brązowa Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa, Medal Honorowy im. Józefa Tuliszkowskiego.

Pan mł. bryg. w st. spocz. inż. Andrzej Antosik służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w dniu 1 września 1967 roku w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Kielcach, jako praktykant w stopniu sekcyjnego. Po ukończeniu praktyki i uzyskaniu stopnia starszego aspiranta z dniem 1 września 1968 roku przeniesiony został do pełnienia służby w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnych w Kielcach na stanowisko oficera. Od roku 1975 przez kolejne 8 lat pełnił służbę w Kieleckich Zakładach Wyrobów Papierowych.

Biorąc pod uwagę doświadczenie oraz zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych, w dniu 1 marca 1983 r. mł. bryg. w st. spocz. Andrzej Antosik przeniesiony został do ponownego pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej SP w Kielcach, gdzie kolejno pełnił służbę na różnych stanowiskach począwszy od stanowiska Kierownika Służby Wychowania Politycznego i Szkolenia (obejmując jednocześnie obowiązki Komendanta Obrony Cywilnej), Komendanta Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Pożarniczego oraz starszego oficera ds. BHP w KW PSP w Kielcach. Na zaopatrzenie emerytalne mł. bryg. Andrzej Antosik odszedł z dniem 30 kwietnia 1998 r. ze stanowiska Zastępcy Naczelnika Wydziału Informatyki i Łączności.

Pan mł. bryg. w st. spocz. Andrzej Antosik w okresie swojej długoletniej służby zawsze wzorowo i rzetelnie wykonywał powierzone obowiązki służbowe, stanowiąc wzór do naśladowania dla współpracowników i podwładnych. Wnosił osobisty, niekwestionowany udział w organizowanie i rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie województwa świętokrzyskiego. Swoją postawą i aktywnością w służbie przyczyniał się bezpośrednio do wychowania wielu znakomicie wykonujących swoje obowiązki służbowe młodszych kolegów- strażaków.

Służba drugiemu człowiekowi jest jego pasją, dlatego zawód strażaka wykonywał z wielkim oddaniem i poświęceniem. Do dnia dzisiejszego czynnie działa również jako członek Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP, piastując od 8 lat funkcję sekretarza. Od roku 2004 udziela się społecznie jako członek Komisji Socjalnej ds. podziału funduszu socjalnego i rozpatrywania wniosków świadczeniowych emerytów i rencistów Państwowej Straży Pożarnej województwa świętokrzyskiego działającej przy KW PSP w Kielcach. Wrażliwy na potrzeby innych pozostaje w stałym kontakcie z najbardziej potrzebującymi emerytowanymi funkcjonariuszami PSP.

Dzisiaj pragniemy oddać Ci zasłużony hołd i pożegnać Cię po raz ostatni  drodze na wieczną służbę. Jesteśmy dumni, że służyliśmy razem z tobą temu co najpiękniejsze i najbardziej wartościowe – ratowaniu życia ludzkiego. Pokazałeś nam jak być dobrym i wartościowym strażakiem, gotowym na każde wezwanie. Strażakiem, który z dumą i honorem nosił strażacki mundur. Pogrzeb odbył się w dniu 21 września w kościele św. Wojciecha w Kielcach.

Zarząd Koła nr 7 ZEiRP RP przy Komendzie Miejskiej PSP w Kielcach i Zarząd Wojewódzki ZEiRP RP w Kielcach.

Licznik odwiedzin

8518730
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
310
832
6693
7878433
26513
39695
8518730