1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Spotkanie opłatkowe zachodniopomorskiego ZEiRP RP w Gryfinie

Zgodnie z naszą tradycją wspólnie z Komendą Powiatową PSP w Gryfinie i w uzgodnieniu z nowym Zachodniopomorskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej Panem st. bryg. mgr. Inż. Jackiem Staśkiewiczem Zarząd Wojewódzki Związku zorganizował spotkanie opłatkowe, połączone z uroczystością Święta Senioralnego weteranów służby pożarniczej i naszym Dniem Strażaka oraz Nowym Rokiem 2017.

W spotkaniu tym uczestniczyły kilku osobowe przedstawicielstwa kół Związku z terenu województwa oraz jako nasi goście: Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Pan st. bryg. mgr inż. Jacek Staśkiewicz, Wojewódzki Kapelan Strażaków ks. mł. bryg. mgr Ryszard Szczygieł oraz komendanci  powiatowi i miejscy Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa.

Wszystkich uczestników uroczystości przywitał Prezes Zarządu Wojewódzkiego kol. Albin Piątkowski i przestawił roczną ocenę stanu organizacji, naszych dokonań w roku 2016 oraz główne zamierzenia na przyszły rok.

Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej poinformował o swoich działaniach po powołaniu na to stanowisko i przedstawił pewne  swoje oczekiwania co do współpracy międzypokoleniowej, które przyjęliśmy ze zrozumieniem i przeświadczeniem o dalszych partnerskich poczynaniach.

Kolejnym punktem naszego spotkania było przedstawienie oceny finansowej Związku przez Skarbnika Zarządu Wojewódzkiego kol. Jana Rysza. W swej  informacji wskazał na stan realizacji opłat członkowskich, który uległ znaczącej poprawie w stosunku do poprzedniego roku i  poinformował o zalegających w tym temacie kołach oraz o  dokonanych opłatach na rzecz Zarządu Głównego w tym także na sztandar.

Kol. Stanisław Łagonda będący członkiem Zarządu Głównego Związku zrelacjonował przebieg posiedzenia ZG i wskazał na zadaniach które  mają być realizowane w najbliższym czasie.

W dyskusji uczestnicy spotkania zwracali uwagę na liczne przykłady coraz korzystniejszych i ściślejszych dowodów współpracy z kierownictwem komend na swoim terenie, otrzymywanej pomocy z ich strony oraz podnosili sprawę wypracowania jednolitych i jasno określonych zasad dopłat dla uczestników turystyki i wyjazdów do sanatoriów. Zadanie to Zarząd Wojewódzki przyjął do wypracowania i przedstawienia propozycji Panu Komendantowi Wojewódzkiemu.

W dalszym ciągu ważnym naszym zadaniem wspólnym będzie doprowadzenie do reaktywowania kół w Sławnie, Wałczu, Kamieniu Pomorskiem i Łobzie aby objąć  swoją działalnością wszystkich zainteresowanych emerytów i rencistów na  ich terenie.

Kolejnym punktem naszego programu były odznaczenia i wyróżnienia, którą to część prowadził Sekretarz Zarządu Wojewódzkiego kol. Władysław Surdy.

Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Pan st. bryg. mgr. inż. Jacek Staśkiewicz  dokonał odznaczenia medalem im. J. Tuliszkowskiego – członka naszego Zarządu Wojewódzkiego i Prezesa koła w Gryficach kol. Leonarda Rysaka. 

Serdecznie Panu Komendantowi Wojewódzkiemu – kolejny raz dziękujemy za decyzję w sprawie wystąpienia  o ten medal  z puli województwa dla naszego wyróżniającego się działacza.

Kolejnym punktem było ogłoszenie przez kol. Władysława Surdy komunikatu o przyznaniu przez Prezydium Zarządu Głównego dla  naszych działaczy i gości odznak „Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP”

Odznaki otrzymali:

1. st. bryg. mgr. inż. Bogusław Tunkiewicz – Komendant Powiatowy PSP w Goleniowie, za wieloletnią pomoc i szczególne wsparcie dla społeczności emeryckiej na swoim terenie.

2. kol. Kazimierz Grządziela  - z koła w Gryficach,

3. kol. Janusz Oleszycki  - z koła w Policach,

4. kol. Eugeniusz Kuliś – członek Zarządu Wojewódzkiego i prezes koła w Pyrzycach,

5. kol. Szczepan Wiśniewski – z koła w Kołobrzegu ( b. prezes koła),

Odznaki wręczył Prezes ZW - Prezes Honorowy Zarządu Głównego kol. Albin Piątkowski razem z Panem Komendantem Wojewódzkim PSP.

Następnym punktem programu było wręczenie pozycji książkowej z okazji 20 lecia Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w ilości ponad 50 egzemplarzy, którymi obdarowano:

 

1.  Komendanta Wojewódzkiego PSP  Pana st. bryg. mgr inż. Jacka Staśkiewicza,

2. Kapelana Wojewódzkiego Strażaków ks. mł. bryg. ,gr  Ryszarda Szczygła,

3. Komendanta Miejskiego PSP w Szczecinie Pana st. bryg. mgr inż. Kazimierza Lesisza.

4. Wszystkich członków Zarządu Wojewódzkiego i Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej  oraz byłych

    członków tych organów.

5. Wydawnictwa te  otrzymali także prezesi  wszystkich kół, włącznie z dodatkowo zamówionymi

    przez nich egzemplarzami.

 

W kolejnym punkcie programu prezes ZW wręczył kol. Władysławowi Surdy okolicznościowy ryngraf z okazji  Jego 70 urodzin, z najlepszymi podziękowaniami za bardzo aktywną, wieloletnią   i szeroką działalność na rzecz naszej organizacji. Uczestnicy spotkania odśpiewali Mu tradycyjne 100  lat.

Następnie  prezes ZW dokonał wręczenia nagród specjalnych dla kol. Hieronima Koseckiego – Wiceprezesa ZW,  kol.  Jana Rysza – Skarbnika ZW od początki istnienia naszego Związku oraz kol. Władysława Surdy – sekretarza ZW - wszyscy za wieloletnie działania w zakresie turystyki, realizacji zadań organizacji – na rzecz naszych seniorów.

 

W kolejnym punkcie naszego spotkania przewodniczył ks. mł. bryg. mgr Ryszard Szczygieł - po odczytaniu ewangelii , w szczególnych i wzruszających  słowach skierowanych do nas – uczestników kilku pokoleń nawiązał do wzajemnych relacji, pomocy i wsparcie strażackiej społeczności. Wszyscy złożyliśmy sobie najlepsze życzenia dzieląc się opłatkiem z okazji świąt Bożego Narodzenia  i Nowego 2017 Roku.

 

W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy Panu Komendantowi Wojewódzkiemu za pomoc i wsparcie w organizacji tego spotkania, także w zapewnieniu komunikacyjnym, w którym strażacka społeczność ma rzadką sposobność wzajemnego komunikowania się, wysłuchania w tak szerokim zespole informacji z życia strażackiej rodziny.

Informację przygotowali:

Albin Piątkowski

Władysław Surdy

Zdjęcia  Józef Cichecki

             Stanisław Strzelczyk

 

Licznik odwiedzin

8469468
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
2306
398
3703
7833633
16946
54159
8469468