1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Spotkanie Wigilijne w Bornym Sulinowie

Tradycyjnym zwyczajem w województwie zachodniopomorskim w dniu 5 grudnia 2019 r. spotkały się trzy jednostki ochrony przeciwpożarowej na spotkaniu Opłatkowym oraz z okazji zbliżającego się Nowego Roku, które odbyło się w Ośrodku Szkoleniowym Komendy Wojewódzkiej PSP w Bornym Sulinowie.

W uroczystości tej uczestniczyli panowie komendanci powiatowi i miejscy Państwowej Straży Pożarnej pod dowództwem Pana bryg. mgr inż. Marka Popławskiego Zachodniopomorskiego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP, działacze terenowych jednostek Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP dh. nadbryg. w st.. spocz. Markiem Kowalskim oraz członkowie Zarządu Wojewódzkiego, Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej i działacze z kół terenowych Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego płk poż. w st. spocz. mgr Albinem Piątkowskim.

W pierwszym cyklu spotkania każda z jednostek odbyła swoje służbowe narady, a w naszej organizacji odbyło się posiedzenie zarządu wojewódzkiego, z udziałem WKR i prezesów zarządów kół.

W spotkaniu tym omawialiśmy sprawy dotyczące zawiłości statutowych, a szczególnie związanych z wymuszonym nadaniem zarządom wojewódzkim osobowości prawnej, a także spraw związanych z nową wysokością składek członkowskich, funduszu socjalnego, planu wycieczek i uzupełnienia wojewódzkiej kroniki naszej organizacji. Chcielibyśmy aby w przyszłym roku organizowane zostały uroczystości związane z 70 rocznicą powołania państwowych organów ochrony przeciwpożarowej ale także realizowane z poślizgiem czasowym obchody 25 lecia Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

Zarząd podjął uchwałę w sprawie pilnego objęcia aneksem naszego statutu i jego przedstawienia podczas organizowanego w przyszłym roku Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów naszego Związku. Zarząd wojewódzki zdecydował o przekazaniu tej uchwały do Zarządu Głównego oraz do wiadomości zarządom wojewódzkim w kraju.

W drugiej części odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich uczestników podczas którego Panowie Marek Popławski, Marek Kowalski i Albin Piątkowski złożyli życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wszystkim uczestnikom, funkcjonariuszom i działaczom do przekazania także nieobecnym na spotkaniu oraz ich rodzinom.

Wręczyliśmy także dwa ryngrafy z życzeniami jubilatom z okazji ich urodzin dla kol.   kpt. mgr przewodniczącej WKR oraz st. bryg. inż. Hieronimowi Koseckiemu   - Prezesowi Zarządu Koła w Koszalinie.

Główną część tego spotkania prowadził ks. bryg. Ryszard Szczygieł Kapelan Wojewódzki Strażaków, także pozdrawiając i przekazując całej rodzinie strażackiej wzniosłe życzenia, po czym wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i złożyli sobie indywidualne życzenia.

Po tych uroczystościach uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na tradycyjny poczęstunek.

Opracował:

A. Piątkowski

Foto:

J. Cichecki.

Licznik odwiedzin

8373867
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
132
1115
7473
7733552
22577
27836
8373867