1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Uroczyste posiedzenie ZW EiR Poż. w Szczecinie

W dniu 21 stycznia 2020 r. zorganizowaliśmy posiedzenie Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Szczecinie, podczas którego wypracowaliśmy odpowiedź na elektroniczną informację z Zarządu Głównego naszego Związku w sprawie tematów do rozmowy – kierownictwa Związku z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej. W tej sprawie zwróciliśmy się do wszystkich naszych kół terenowych. Otrzymane sugestie po przeanalizowaniu i nasze propozycje przedstawiliśmy w piśmie, które skierowaliśmy do Zarządu Głównego.

Drugim tematem było ustalenie głównych naszych działań organizacji w naszym województwie w roku 2019, które zaproponujemy do przedstawienia przez zarząd Główny do biuletynu Komendy Głównej PSP. Tematy te przekażemy Zarządowi Głównemu w naszym oddzielnym piśmie.

Prezydium postanowiło podjąć realizację spraw statutowych do czasu uzyskania uchwały z Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów między innymi co do rozpatrzenia naszych wniosków zawartych w uchwale nr 2/2019 z dnia 5 grudnia 2019 r. Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Szczecinie – co do aneksu statutu Związku.

W drugiej części posiedzenia odbyło się spotkanie Prezydium z jubilatem przy udziale naszych gości w osobach:

1. nadbryg. Jacka Staśkiewicza – Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie,

2. st. bryg. mgr inż. Kazimierza Lesisza – Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej

   w Szczecinie,

3. ks. Waldemara Szczurowskiego – Kapelana Diecezjalnego Strażaków Ochotników,

4. dh Tadeusza Szczepańskiego z pracownikami Biura   - Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP – województwa zachodniopomorskiego.

Organizację emerycką reprezentowali kol.kol.

1. Alicja Łaput – członkini Zarządu Głównego i Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego,

2. Ludwik Sabeł – Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego,

3. Władysław Surdy – Sekretarz Zarządu Wojewódzkiego,

4. Leonard Rysak – Członek Zarządu Wojewódzkiego,

5. Hieronim Kosecki – Członek Zarządu Wojewódzkiego.

Jubilat – płk poż w st. spocz. mgr Albin Piątkowski – ukończył 80 lat, jest przez 27 lat Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Szczecinie, od początku założenia Związku w ówczesnym województwie szczecińskim. Jest prezesem Honorowym Zarządu Głównego w którym był działaczem przez ponad 20 lat.

Jubilat został odznaczony Zachodniopomorskim Krzyżem Świętego Floriana za zasługi dla pożarnictwa i godną służbę.

Przez Przewodniczącego Kapituły gen. Jacka Staśkiewicza i Wiceprzewodniczącego Kapituły dh Tadeusza Szczepańskiego oraz członka Kapituły ks. Waldemara Szczurowskiego – Kapelana Diecezjalnego Strażaków Ochotników

Były życzenia dobrego zdrowia oraz dalszej aktywnej społecznej i zawodowej działalności, były piękne ryngrafy i kwiaty ze strony wszystkich uczestników tej uroczystości. Był także tradycyjny tort, którego „pożar” został przez jubilata sprawnie „ugaszony”.

Jubilat był zaskoczony tą niespodziewaną uroczystością i serdecznie z pewnym wzruszeniem za wszystko podziękował, krótko wspominając swoją dotychczasową drogę zawodową i społeczną.

Tę doniosłą uroczystość zakończyliśmy w sąsiednim lokalu gastronomicznym wspominając nasze zawodowe i społecznikowskie działania.

Prezydium ZOW Szczecin

Zdjęcia Władysław Surdy

Licznik odwiedzin

8518752
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
332
832
6715
7878433
26535
39695
8518752