Kontakt
00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767
Wycieczka Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Koluszkach
MIĘDZYZDROJE-ŚWINOUJŚCIE-SZCZECIN 07-09 września 2018r.
Członkowie koluszkowskiego Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP na kolejnej wycieczce integracyjno-krajoznawczej
W dniach 7-9 września grupa 42 seniorów pożarnictwa udała się na wycieczkę w rejon Pomorza Zachodniego. Przy cudownej i słonecznej pogodzie udało się zobaczyć wiele niesamowitych atrakcji.
Pierwszego dnia emeryci zwiedzili piękne Międzyzdroje. Tam udali się do Gabinetu Figur Woskowych z kolekcją 110 postaci naturalnej wielkości ze świata filmu, bajek, jak i polityki czy księgi rekordów Guinnessa. Spacerowali po Promenadzie Gwiazd ze słynną Aleją Sław oraz po prawie 400 metrowym molo. Po południu seniorzy zostali zakwaterowani w ośrodku wypoczynkowym koło Dziwnowa - „Wielki Błękit w Łukęcinie.
Drugiego dnia wycieczki emeryci zwiedzali najdalej wysunięte na północny zachód miasto w kraju, czyli Świnoujście. Na trasie wycieczki znalazły się m.in.: symbol Świnoujścia - wiatrak Stawa Młyny, Park Zdrojowy, port Marynarki Wojennej, fortyfikacje z II wojny światowej, Fort Gerharda. Zwiedzano nadmorską twierdzę na wyspie Wolin, w której zlokalizowane jest żywe Muzeum Obrony Wybrzeża. Nielicznym emerytom udało się pokonać ponad 300 schodów, aby wejść na szczyt najwyższej nad polskim Bałtykiem latarni.
Podczas ostatniego dnia pobytu, seniorzy udali się do Szczecina. Na trasie ponad 3 godzinnego spaceru po mieście znalazły się m.in. Plac Orła Białego, Pałac pod Globusem, XII wieczna katedra Św. Jakuba, Rynek Sienny z Ratuszem Staromiejskim, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, Akademia Morska oraz Wały Chrobrego. Ponadto nasi emeryci pokonali Trasę Podziemną Szczecina, czyli największy cywilny schron przeciwlotniczy w Polsce z okresu II wojny światowej, wybudowany kilkanaście metrów pod ziemią oraz schron przeciwatomowy z okresu „zimnej wojny”.
Tekst:E.Wojciechowska,
Zdjęcia:M.Bartczak,Jerzy Małecki.