1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Plenarne Posiedzenie i Spotkanie Wigilijne ZW ZEiRP RP w Łodzi.

7 grudnia 2018 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się wyjazdowe Plenarne Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Łodzi. wg następującego harmonogramu.:

 1. Obrady w obiekcie KP PSP w Tomaszowie Mazowieckim w godz./10,00 –12.15/ wg, porządku
  1. Otwarcie obrad i powitanie przybyłych na posiedzenie
  2. .Wystąpienie Komendanta Powiatowego i Prezesa Koła w Tomaszowie  Mazowieckim .
  3. . Informacja z posiedzeń ZG odbytych w bieżącym roku.
  4. Realizacja Planu Pracy za 2018r. oraz informacja z działalności Prezydium ZW w 2018r.
  5. . Przyjęcie „Planu Pracy na 2019 r. do VII Wojewódzkiego Zjazdu Delegatów
  6. Sprawy finansowe /stan opłacania składek, stan finansów ZW/.
  7. Sprawozdawczość z kół za 2018r. – termin – wzory druków
  8. Walne Zebrana sprawozdawczo wyborcze w 2019r. i Zjazd Wojewódzki- terminy
  9. . Wręczenie odznaczeń (resortowe i związkowe)
  10. Wolne wnioski i zakończenie obrad.
  11. Przekazanie do realizacji członkom ZW i Prezesom Kół materiałów wyborczych.

B. Zwiedzanie: Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim / w godz.13,00-14,30/

C. Tradycyjne spotkanie wigilijne/opłatek i świąteczny posiłek /od godz. 15.00 / – w restauracji w hotelu „MOŚCICKI w Spale ul. Nadpilicka 3

Posiedzenie prowadził Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP w Łodzi  Ireneusz Mańko. W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Zarządu Wojewódzkiego, Prezesi Kół i członkowie Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej oraz Członkowie Zarządu Koła i zaproszeni goście, wśród których byli m.in.

 1. Wiceprezes ZG ZEiRP RP gen. w st. spocz. Zygmunt Politowski
 2. Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego - st. bryg. Marek Jankowski,
 3. Komendant Powiatowy PSP w Tomaszowie Mazowieckim - st. bryg. Krzysztof Iskierka,
 4. Główny Księgowy w Komendzie Powiatowej - kpt. Piotr Ryszka,
 5. Prowadząca sprawy socjalne w Komendzie Powiatowej PSP - asp. Katarzyna Kowalska,
 6. Prezesi Zarządów służb mundurowych Policji - Zdzisław Pełka, Prezes Stowarzyszenia  Przyjaciół  Tradycji Akademii Medycznej i Wojskowej Służby Zdrowia -  Czesław Marmura oraz Jan Karbownik – Prezes Koła Związku Emerytów i Rencistów Wojska Polskiego

Po powitaniu uczestników posiedzenia przez Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Mazowieckim st. bryg. Krzysztofa Iskierkę i Prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP Ireneusza Mańko, Komendant Powiatowy przedstawił ogólny zarys działalności Komendy i zagrożeń w powiecie.

Historię oraz działalnośc Koła ZEiRP RP w powiecie tomaszowskim przedstawił  Prezes Zarządu Koła Leszek Kobacki.

   Następnie obejrzano krótki interesujący film o ziemi tomaszowskiej.

   Zarząd Wojewódzki podsumował działalność Zarządu w mijającym 2018r. i wytyczono kierunki działań oraz zatwierdzono plan pracy ZW na 2019r.( do VII Zjazdu Wojewódzkiego) ze szczególnym uwzględnieniem zebrań sprawozdawczo wyborczych w Kołach i Zjazdu Wojewódzkiego.

   W swoim wystąpieniu Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Marek Janowski wskazał w na dobrą współpracę z Zarządem Wojewódzkimi. Obiecał dalsze współdziałanie z emerytami do osiągnięcia jeszcze lepszych efektów oraz wdrożyc do realizacji przedstawiony na posiedzeniu wniosek, żeby każde Koło posiadało zakładkę na stronie internetowej Komendy powiatowej i Miejskiej PSP.

Wiceprezes Zarządu Głównego ZEiRP RP gen. Zygmunt Politowski omówił główne kierunki działań Zarządu Głównego w szczególności nowelizacji statutu naszego Związku i proponowanych zmian dot. świadczeń socjalnych, współpracy ogniw związkowych z Komendami PSP, kampanii sprawozdawco – wyborczych w przyszłym roku i innych bieżących działań.

Pogratulował i wręczył Kol. Leszkowi Chaickiemu – Prezesowi Zarządu Koła w Łowiczu Dyplom ZG za zajęcie IV miejsca w krajowym Konkursie Kronik na szczeblu Kół.

   Ważnym elementem posiedzenia było wręczenie wyróżniającym się Emerytom odznaczenia związkowego, które wręczył Wiceprezes Zarządu Głównego ZEiRP RP gen. Zygmunt Politowski w obecności Zastępcy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi    st. bryg. Marka Jankowskiego , Komendanta Powiatowego st. bryg. Krzysztofa Iskierki i Prezesa ZW. Ireneusza Mańko.

Odznaką” Zasłużony dla ZEiRP RP” zostali uhonorowani:

Kol. Marek Drożdż i Henryk Piwowarski – członkowie Koła ZEiRP RP w Tomaszowie Mazowieckim oraz kpt. Piotr Ryszka – Główny Księgowy w KP PSP.

Po wyczerpaniu porządku obrad i podziękowaniu Komendantowi Powiatowemu PSP st. br. Krzysztofowi Iskierce i Prezesowi Zarządu Koła w Tomaszowie Mazowieckim Kol. Leszkowi Kobackiemu za pomoc w organizacji wyjazdowego posiedzenia ZW , emeryci i zaproszeni goście zwiedzili Arenę Lodową / pierwszy polski całoroczny tor łyżwiarski otwarty w grudniu 2017r./ w Tomaszowie Mazowieckim, na którym w tym czasie odbywały się zawody o Puchar Swiata w łyżwiarstwie szybkim.

Po zakończeniu zwiedzania odbyło się „Spotkanie Wigilijne”  w Restauracji Hotelu Mościcki Hotelu w Spale.

Do wymienionych wcześniej osób dołączyli:   st. bryg. Jarosław Wlazłowski - Łódzki Komendant Wojewódzki PSP, bryg. Wojcjech Wieloch- Naczelnik Wydziału Logistyki   KW PSP, asp. szt. Katarzyna Doliwa Sumera - prowadząca sprawy socjalne w KW PSP, st. bryg. w st. spocz. ks. Henryk Betlej kapelan senior Strażaków woj. łódzkiego i ks. Zbigniew Kowalczyk – Kapelan strażaków powiatu Tomaszewskiego. Kapelani odmówili modlitwę po której podzielono się opłatkiem, złożono życzenia Swiąteczne i Noworoczne.

Tekst : I. M.

Zdjęcia K. D.

Licznik odwiedzin

8473319
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
374
590
7554
7833633
20797
54159
8473319