1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Spotkanie urodzinowe w Tarnobrzegu

W dniu 5 września 2016r. w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 90 – rocznicy urodzin Pana płk poż. Jana Smykały – byłego Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnych w Tarnobrzegu.

Organizatorem spotkania był Zarząd Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Tarnobrzegu.

Na spotkanie przybył bohater tejże uroczystości płk poż. Jan Smykała wraz z żoną Krystyną.

Dopisali też licznie goście, którzy swoją obecnością w wymowny sposób uszanowali osobę Jubilata.

Pośród przybyłych gości znaleźli się między innymi: Pan Bolesław Gradziński – ówczesny wicewojewoda tarnobrzeski, st. bryg. Andrzej Stopa – były Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP, st. bryg. Wiesław Woszczyna – były Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP, druh Edward Szlichta – dyrektor Oddziału Wojewodzkiego ZOSP RP w Rzeszowie, płk poż. Stanisław Gajda – Prezes Honorowy Zarządu Wojewódzkiego naszego Związku w Rzeszowie wraz z Prezesem Zarądu Wojewódzkiego Związku Kol. Tadeuszem Cyrkiem. Licznie stawili się też byli komendanci miejscy i powiatowi dawniejszego województwa tarnobrzeskiego z Tarnobrzega, Opatowa, Janowa Lubelskiego, Niska i Stalowej Woli. Nie zabrakło także wśród gości byłych współpracowników i podkomendnych Pana Komendanta – Jubilata Smykały.

Spotkanie prowadził Prezes Koła Związku Kol. Antoni Lewandowski, który po przywitaniu szacownego Jubilata wraz z małżonką oraz pozostałych gości przedstawił przebieg służby zawodowej i społecznej Pana płk Jana Smykały na przestrzeni minionego okresu z podkreśleniem Jego wkładu pracy na rzecz ochrony przeciwpożarowej ówczesnego nowego województwa tarnobrzeskiego.

W podobnym tonie o sylwetce czcigodnego Jubilata wyrażał się Kol. Andrzej Stopa – jeden z pierwszych współpracowników Pana komendanta Smykały, o organizowaniu i tworzeniu podstaw do funkcjonowania ochrony ppoż. w tym dziewiczym niekiedy terenie, gdzie brakowało kadry, komend i obiektów strażackich, a sam teren stanowił zlepek obrzeży trzech byłych województw bez wspólnych tradycji i więzi kulturowych.

Również Kol. Wiesław Woszczyna – pełniący za czasów Pana komendanta Smykały funkcję Komendanta Rejonowego w Tarnobrzegu w swoim wystąpieniu wspominał rolę oraz wielkie zaangażowanie i oddanie komendanta Smykały jako twórcy i budowniczego struktur ochrony ppoż. na tym terenie, podkreślając fakt, że dzisiejszy Jubilat był dla nich młodych i nauczycielem, wychowawcą, a niekiedy też ojcem.

W bardzo przyjaznym i miłym tonie o tamtych latach współpracy z Panem komendantem Janem Smykałą wypowiadał się też ówczesny wicewojewoda tarnobrzeski dh Bolesław Gradziński – obecnie Wiceprezes Zarządu Krajowego ZOSP RP, któremu wówczas bliskie były sprawy strażackie z racji pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZOSP .

O pierwszych kontaktach zawodowych i społecznych z osobą szacownego Jubilata mówił też obecny Prezes ZW Związku w Rzeszowie Kol. Tadeusz Cyrek, który spotkał Go na swojej drodze strażackiej jeszcze w 1974 r. tuż po ukończeniu szkoły pożarniczej kiedy jako instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Pożarniczego i zarazem opiekun grupy chłopięcej był uczestnikiem Krajowego Zlotu Młodzieży Pożarniczej, a w Zarządzie Wojewódzkim Związku OSP w Rzeszowie szefował wówczas dh Jan Smykała.

Mile wspominał też okres związany ze sportem pożarniczym, reprezentacją tego województwa, odnoszonych razem sukcesach i wielkim poparciu tej idei przez Pana Komendanta Smykałę.

Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na składanie z okazji tego pięknego Jubileuszu serdecznych życzeń i pozdrowień, wręczanie bukietów kwiatów i okolicznościowych upominków.

W imieniu Zarządu Głównego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa życzenia złożył wiceprezes ZG Kol. Wiesław Woszczyna , który przekazał także pozdrowien i życzenia w imieniu byłych wieloletnich Kolegów związkowców – Pana płk Klemensa Dziermańskiego, Pana płk Albina Piątkowskiego, Prezesa Krzysztofa Maślankiewicza i innych.

Wręczył też na tę okoliczność stosowny list okolicznościowy i pamiątkowy upominek.

Natomiast w imieniu Zarządu Wojewódzkiego Związku życzenia składali Jubilatowi Prezesi Tadeusz Cyrek i Stanisław Gajda, którzy przekazali z tejże okazji statuetkę Św. Floriana z logo Związku i stosowną dedykacją z okazji 90 rocznicy urodzin, a także odczytali skierowane w liście słowa skierowane na ręce Pana pułkownika w imieniu braci emeryckiej całego Podkarpacia z podkreśleniem zasług i wkładu pracy zawodowej i społecznej.

Dodatkowo Prezes Tadeusz Cyrek przekazał Panu płk Smykale nasze opracowanie książkowe wydane z okazji 20-lecia Związku pn. „ Historia powstania i działalności” ze specjalną ku temu dedykacją i w uznaniu zasług na rzecz naszego stowarzyszenia – jako organizatorowi i założycielowi struktur związkowych na Podkarpaciu oraz wieloletniemu działaczowi Związku na szczeblu wojewódzkim i krajowym .

Życzenia i upominki w imieniu miejscowego Koła i współpracowników przekazywali Prezes Koła Antoni Lewandowski , st bryg. Andrzej Stopa oraz Kol. Elżbieta Polak.

Z kolei w imieniu Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie oraz własnym życzenia i upominki okolicznościowe przekazywał Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg.

Ponadto stosowne życzenia i upominki wręczali też na ręce Jubilata inni goście uczestniczący w tym okolicznościowym spotkaniu.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy tejże uroczystości udali się do lokalnej restauracji, gdzie miał miejsce wspólny poczęstunek łącznie z szampanem i tortem, gdzie w dalszej części w miłej i serdecznej atmosferze wspominano wspólne lata służby i inne przygodne sytuacje z dawnych wspólnie przeżytych chwil ze śpiewem łącznie.

Koło z Jarosławia organizuje wycieczkę

Zarząd Związku Emerytów i Rencistów Koło w Jarosławiu wraz z Komendą Powiatową PSP w Jarosławiu organizująw dniach od 8 do 9 sierpnia 2015 r. (sob., nd.).wycieczkę doRoztocza, m. in. do miejscowości.:, Józefów, Zwierzyniec, Bondyrz, Majdan Sopocki, Krasnobród, Susiec.

Program wycieczki obejmuje:

DZIEŃ I (8.VIII.15r.- sob.)

Wyjazd rano ok. g. 500, przejazd do Józefowa – do kamieniołomów „Babia Dolina” (częściowo czynne). Następnie przejazd do Zwierzyńca ( kościół św. Jana Nepomucena na wyspie, pobyt w Roztoczańskim Parku Narodowym nad stawami „Echo”, gdzie
w naturalnych warunkach żyją koniki polskie. Wizyta w browarze Zwierzynieckim
z możliwością degustacji piwa. Następnie przejazd do
Bondyrza do jedynej na Roztoczu hodowli pstrąga z możliwością spożycia tej ryby – w ramach obiadu -, a także zakupu do domu. Przejazd do miejsca noclegowego – do Majdanu Sopockiego - tam zakwaterowanie  w domkach położonych w lasku z bezpośrednim dostępem do zalewu, zabawa przy ognisku i grillu.

DZIEŃ II (9.VIII.15r.- nd.)

Śniadanie, wyjazd do Krasnobrodu tam niedzielna msza św. w Sanktuarium MB Krasobrodzkiej, po niej zwiedzanie Sanktuarium z przyległą do niego ptaszarnią, muzeum wieńców dożynkowych, muzeum etnograficzne wsi krasnobrodzkiej, Kalwaria krasobrodzka, kaplica na wodzie oraz przejście szlakiem w lesie do kaplicy św. Rocha przejazd do Górecka Kościelnego położonego w Puszczy Solskiej. Zwiedzanie modrzewiowego kościoła św. Stanisława, przejście do kaplicy na wodzie - szlakiem starych dębów, gdzie miało miejsce objawienia się św. Stanisława, Przejazd do m. Susiec ( szlak Szumów lub rezerwat Czartowe Pole). Powrót do domu.

Uwaga: Jest możliwość zmiany programu wycieczki na życzenie większości uczestników.

 

Koszt wycieczki – 120,-zł - obejmuje: nocleg, obiad, śniadanie, przejazd autokarem, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie,
Termin zgłoszenia - do dnia 20 czerwca 2015 r. do: Bogusław Mazur, tel. 602 212 236. Proszę o podanie: imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, pesel, nr i seria dowodu osobistego (potrzebne to do ubezpieczenia).

Prezes Zarządu Koła
Bogusław Mazur

Koło z Jarosławia organizuje wycieczkę

Koło w Jarosławiu organizuje w dniach od 6 do 9 sierpnia 2015 r. (czw., pt., sob., nd.).wycieczkę do pogranicza Polski i Niemiec w tym do: Drezna, Poczdamu , Berlina, Tropical Island k. Berlina, Poznania.

Program wycieczki obejmuje:

DZIEŃ I (6.VIII.-czw..):

Wyjazd o godz. 21-przejazd do Nikiszowca - zabytkowej dzielnicy Katowic, wpisanej na listę najważniejszych zabytków Śląska. Wieczorne zwiedzanie NIkiszowca - wzorcowego osiedla robotniczego dla górników KWK Wieczorek, wybudowanego w latach 1908-1911. Unikatowy na skalę europejską układ urbanistyczny, przyciąga  turystów, architektów, artystów i filmowców klimatem, plenerami, niesamowitym urokiem. Osiedle zaprojektował architekt Jerzy Zillmann z Charlottenburga - twórca zabudowy sąsiedniego Giszowca (miasta-ogrodu), przeznaczonego dla personelu technicznego i inżynierów kopalni.

DZIEŃ II (7.VIII – pt.):
Rano przejazd do Drezna przez najpiękniejszy w Niemczech Park Narodowy „Szwajcaria Saksońska” (Piaskowcowe Góry Połabskie) , w którym podziwiać będziemy poddany erozji w okresie kredy, wyjątkowy w Europie Środkowej obszar skał z kredowego piaskowca, głębokich dolin, gładkich gór i wąwozów, baszt. Zwiedzanie Drezna- „Barokowej perły Niemiec”- zwiedzanie Pałacu Zwinger i Galerii Malarstwa Dawnych Mistrzów (fakultatywnie)-jednej z najcenniejszych na świecie kolekcji malarstwa, gromadzącą dzieła takich mistrzów, jak m.in. Rafael, Rembrandt, Rubens, Tycjan, van Dyck, El Greco, Velázquez czy Canaletto.
Zwiedzanie Muzeum Broni oraz Kolekcji Rzeźby (fakultatywnie) – obiad w Dreźnie.

Panoramiczne zwiedzanie pozostałych obiektów Starego Drezna: kościoła Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche) i Opery.

Przyjazd na miejsce noclegu do Tropical Island koło Berlina.

DZIEŃ III (08.VIII – sob.):
O godz. 7:00 - wykwaterowanie, przejazd do Poczdamu - śniadanie (po drodze) w formie kanapek. Zwiedzanie najważniejszych zabytków Poczdamu-miasta pałaców i ogrodów - letniej rezydencji królów pruskich, którą Fryderyk II uwieńczył, wznosząc pałac z parkiem Sanssouci oraz rosyjskiej dzielnicy Alexandrowka. Przejazd do Berlina-spacer wzdłuż głównych ulic miasta , przy których znajdują się najważniejsze zabytki: Brama Brandenburska (Brandenburger Tor), wieża telewizyjna (Fernsehturm) przy Alexanderplatz – wysoka na 368 m. wieża widokowa z obrotową restauracją, Kościół Pamięci (Gedächtniskirche) przy Kurfürstendamm, Gendarmenmarkt – Dom Koncertowy (Konzerthaus), Katedra Niemiecka (Deutscher Dom) i Katedra Francuska (Französischer Dom), Gmach Reichstagu, ciąg dziedzińców Hackesche Höfe.

Przejazd do Polski, obiadokolacja i nocleg w Boczowie (Motel u Olka).

IV dzień (09.VIII – nd.):

Śniadanie o godz. 8:00 - wykwaterowanie, przejazd do Poznania, spacer połączony ze zwiedzaniem najważniejszych zabytków Poznania-trasa od kościoła Św. Marcina, Jezioro Maltańskie (popularna Malta), Ostrów Tumski z Katedrą, Stary Rynek
z ratuszem,  obiad w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego.

Powrót  w późnych godzinach wieczornych.

Koszt wycieczki - 120 Euro+300 zł - obejmuje: 2 noclegi, 2obiady, 2 śniadania,
1 obiadokolacja, przejazd autokarem, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie, wejściówki na zwiedzanie obiektów, bilety na metro w Berlinie.
Termin zgłoszenia - do dnia 15 maja 2015 r. do: Bogusław Mazur, tel. 602 212 236. Proszę o podanie: imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, pesel, nr i seria dowodu osobistego (potrzebne to do ubezpieczenia).

Należy zabrać ze sobą: dowód osobisty, strój kąpielowy, klapki na nogi, ręcznik, (gdyż pobyt w Tropical Islands tego wymaga). Śpimy na wyspie tropikalnej, na plaży w namiotach zamykanych, gdzie do woli można korzystać z opłaconych atrakcji wodnych - do godz. 3 nad ranem.

Uwaga: Jest możliwość uzyskania rachunku imiennego z pobytu w motelu w Boczowie.

TUTAJ pobierzesz tekst w wersji PDF.

VI Wojewódzki Zjazd Związku woj. podkarpackiego

                       W dniu 25 marca 2015 r. w Rzeszowie odbył sie VI Wojewódzki Zjazd Delegatów Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP woj. podkarpackiego.

Wśród gości Zjazdu znaleźli się między innymi:

  •  Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP – nadbryg. Bogdan Kuliga,
  •  Wiceprezes ZG Związku – kol. Krzysztof Maślankiewicz,
  •  Prezes ZW Stowarzyszenia Emerytów Policyjnych – Wiktor Kowal,
  •  Prezes ZW Stowarzyszenia WP – Józef Mierzwa.

Otwarcia obrad VI Zjazdu Związku dokonał Prezes ZW - Tadeusz Cyrek, który powitał przybyłych na obrady delegatów Zjazdu, Prezesów Kół, członków WKR oraz zaproszonych gości. Następnie uczestnicy Zjazdu chwilą ciszy uczcili pamięć tych wszystkich emerytów i rencistów pożarnictwa z Podkarpacia, którzy w okresie kadencji odeszli na tzw. „wieczną wartę”. Sprawozdanie z działalności Zarządu Wojewódzkiego za okres 2011 – 2015 przedstawił zebranym Prezes – Tadeusz Cyrek. Z kolei sprawozdanie Skarbnika ZW przedstawiła kol. – Teresa Nycz.

       W imieniu WKR sprawozdanie przedłożył wiceprzewodniczący Komisji kol. – Grzegorz Pszeniczny z wnioskiem o udzielenie absolutorium dla ustępującego ZW Związku w Rzeszowie. W dyskusji nad sprawozdaniami,a także w sprawach dotyczących życia związkowego na Podkarpaciu oraz na szczeblu krajowym wypowiadający się uczestnicy Zjazdu, skupili się głównie na zagadnieniach dotyczących:

- instrukcji Finansowej Związku i wynikających z niej zasad naliczania składek oraz wysokości ich podziału pomiędzy poszczególne ogniwa Związku,

- braku i niezbędnej potrzeby opracowania oraz wydania przez Komendanta Głównego PSP jednolitych i czytelnych zasad co do sposobu korzystania ze środków funduszu socjalnego przez wszystkie ZW i Koła Związku – w oparciu o wydane w tym celu instrukcje dla Komisji Socjalnych działających w KW PSP na terenie całego kraju.

Delegaci Zjazdu przyjęli też w tym temacie projekt pisma do Komendanta Głównego PSP oraz zobligowali delegatów na Zjazd Krajowy Związku do przedstawienia wszystkich tych uwag i wniosków pod rozwagę Zjazdu Krajowego i przyszłego Zarządu Głównego Związku.

W przeprowadzonych jawnie wyborach do władz wojewódzkich wybrano 15 osobowy Zarząd Wojewódzki oraz 3 osobową Wojewódzką Komisję Rewizyjną.

Ukonstytuowany na swym I posiedzeniu Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie, powołał na poszczególne stanowiska osoby:

Prezes - Tadeusz Cyrek,

Wiceprezes - Antoni Tokarz,

Wiceprezes - Andrzej Rozpotyński,

Sekretarz - Bogdan Mazur,

Skarbnik - Teresa Nycz,

Członek. Prezydium - Roman Petrykowski,

Członek Prezydium - Janusz Cierpisz.

Natomiast pozostałe osoby - Marek Bączkowski, Jan Marcinkowski, Zbigniew Mróz, Zbigniew Pudełkiewicz, Emil Szczur, Mirosław Szmyd, Jan Świder  i  Roman Ulan– to członkowie ZW. 

Wybrano także Wojewódzką Komisję Rewizyjną w składzie: Antoni Lewandowski, Grzegorz Pszeniczny i Zofia Babiec. 

Delegatami na Zjazd Krajowy Związku wybrani zostali: Tadeusz Cyrek, Andrzej Rozpotyński oraz Antoni Tokarzi.

Ważnym akcentem Zjazdu było przyznanie tytułu Honorowego Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku w Rzeszowie dla płk poż. w st.spocz. Stanisława Gajdy – Prezesa ZW w latach 2003 – 2011 oraz Wiceprezesa ZW kadencji 2011-2015.

Na koniec Zjazdu przyjęto uchwałę programową w sprawie kierunków działania ZW oraz Kół Związku woj. podkarpackiego na nową kadencję.

Wojewódzkie obchody Jubileuszu 20-lecia Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP na Podkarpaciu.

W dniu 19 września 2014r. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 20-lecia powstania i działalności Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w województwie podkarpackim. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach. Nabożeństwu w intencji emerytów i rencistów pożarnictwa przewodniczył ks. bryg. dr Jan Krynicki – krajowy kapelan strażaków. W koncelebrze uczestniczyli przybyli na uroczystość kapelani straży pożarnych z poszczególnych powiatów.

Natomiast oficjalna część uroczystości miała miejsce w miejscowości Skrzyszów w pięknym kompleksie o nazwie „Rajski Ogród”

Podkreślić należy, że Jubileusz 20-lecia Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP województwa podkarpackiego patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Podkarpackiego - Władysław Ortyl.

W uroczystości tej udział wzięło wielu wspaniałych gości:

  • Pani Alicja Wosik – Wicewojewoda Podkarpacki,
  • nadbryg. Bogdan Kuliga – Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP,
  • Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP–Krzysztof Maślankiewicz,
  • przedstawiciele władz samorządowych na czele z Panem Bogusławem Kmieciem–Dyrektorem Departamentu Ochrony Środowiska Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, Prezesi Kół Związku oraz działacze związkowi z terenu całego Podkarpacia na czele z Prezesem Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego Związku–Tadeuszem Cyrkiem oraz Komendanci Miejscy i Powiatowi PSP.

Przybyli także na nasze spotkanie Prezesi ZW Stowarzyszeń Służb Mundurowych: Pan Wiktor Kowal – Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych oraz Pan Józef Mroczka – Prezes Stowarzyszenia Emerytów Wojska Polskiego.

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli też koledzy Prezesi ZW naszego Związku z województw sąsiednich: Kol. Stanisław Marek z Lublina i Kol. Tadeusz Wielgus z Krakowa. Gościliśmy też kolegów Przewodniczących Związków Zawodowych działających w strukturach PSP województwa w osobach: Leszek Pelc, Piotr Kędzior i Piotr Śmietana. Towarzyszył nam też Przewodniczący Komisji Socjalnej – jednocześnie rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego PSP - mł. bryg. Marcin Betleja, który to uwieczniał naszą uroczystość na zdjęciach.

Witając wszystkich przybyłych na uroczystość gości Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku – Tadeusz Cyrek w sposób wyjątkowy zwrócił się do grona emerytów i rencistów, mówiąc: „szczególnie serdecznie witam Was bohaterów dzisiejszej uroczystości – seniorów Straży Pożarnej – emerytów i rencistów pożarnictwa z terenu całego Podkarpacia”, przywołując przy okazji obecnych na sali pierwszych Prezesów Zarządów Wojewódzkich w Krośnie – Mieczysława Prugara, w Przemyślu – Stanisława Lulę, w Rzeszowie – Tadeusza Stasickiego i w Tarnobrzegu – Jana Smykałę.

Referat okolicznościowy poświęcony genezie powstawania Związku w kraju i województwie oraz przedstawieniu działalności Stowarzyszenia w strukturach organizacyjnych naszego województwa na przestrzeni minionych 20 lat przedstawił – Prezes Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Rzeszowie – Tadeusz Cyrek.

Podziękował on także wszystkim działaczom za zaangażowanie i ogrom włożonej pracy w tej społecznej służbie dla dobra drugiego człowieka. Słowa podziękowania skierował także do byłych komendantów wojewódzkich oraz obecnego szefa podkarpackich strażaków, jak też komendantów miejskich i powiatowych PSP, z którymi Związek współpracował na przestrzeni 20 lat swej działalności. Równie ciepłe słowa podziękowania skierował Prezes w stronę kapelana krajowego strażaków i duszpasterzy strażaków woj. podkarpackiego dziękując Im za opiekę duchową roztaczaną nad emerytami oraz piękną celebrę Mszy Świętej i skierowane do nas słowa. Jubileusz był też okazją do uhonorowania naszych emerytów i rencistów za ich wcześniejszą służbę w ochronie przeciwpożarowej oraz działalność związkową przyznanymi z tej okazji odznaczeniami pożarniczymi i związkowymi, medalami jubileuszowymi oraz wyróżnieniami.

Brązowe odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymali:

  • Kędzior Jan,
  • Krotysz Marian,
  • Mądro Stanisław,
  • Michna Bogusław.

Odznakami „Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP” uhonorowano liczną grupę współzałożycieli Związku, Prezesów Kół, byłych Komendantów Wojewódzkich i działaczy związkowych w osobach:

Pietras Edward, Kaznowski Jan, Żak Stanisław, Kotula Barbara, Szypuła Aleksander, Szymczycha Mieczysław, Witalec Adam, Wolska Elżbieta, Korycki Sylwester, Siewierska Krystyna, Ciasnocha Jan, Gładysz Kazimierz, Stopa Andrzej, Królicki Jan, Mróz Zbigniew, Gutkowski Marian, Iskrzycki Antoni, Michalski Józef, Organiściak Franciszek, Pączek Jan, Koń Stanisław, Franus Andrzej, Wilk Józef, Blicharczyk Wiesław, Dąbek Mieczysław, Kuraś Franciszek, Dec Stanisław, Wójcik Zdzisław, Lorenc Jan, Trybalski Jan, Szylar Stanisław.

Medale Jubileuszowe wybite z okazji 20-lecia Związku otrzymali:

Prezesi Kół terenowych – wszyscy, Z-ca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – st. bryg. Roman Petrykowski oraz Komendanci Miejscy i Powiatowi PSP.

Medalami wyróżniono także grono gości zaproszonych na Jubileusz 20-lecia Związku w tym: Wicewojewodę Podkarpackiego - Panią Alicję Wosik, Dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego - Pana Bogusława Kmiecia, Wicestarostę Powiatu Rzeszowskiego - Pana Marka Sitarza, Prezesów ZW Stowarzyszeń Emerytów Służb Mundurowych Policji i Wojska Polskiego, Kolegów Przewodniczących Związków Zawodowych działających w strukturach PSP, Księży Kapelanów oraz Przewodniczącego Komisji Socjalnej.W sposób specjalny wyróżniono natomiast grupę prekursorów, założycieli i wybitnych działaczy Związku dziękując Im tym samym za wniesiony trud służby, oddanie na rzecz drugiego człowieka i wielkie społecznikowskie serce. 

Zostali Oni uhonorowani okolicznościowymi statuetkami ufundowanymi przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Bogdana Kuligę.

Wyróżnienia te przyznano dla szacownych seniorów i działaczy Związku w osobach: Jan Smykała, Stanisław Lula, Mieczysław Prugar, Tadeusz Stasicki, Stanisław Gajda, Jerzy Lechowicz, Władysław Pelczar, Albin Piątkowski, Roman Petryniak, Antoni Tokarz.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku – Tadeusz Cyrek w podziękowaniu za współpracę oraz okazywaną na rzecz Związku pomoc, w tym także za pomoc i wkład wniesiony w organizację wojewódzkich obchodów 20-lecia końcowe słowa skierował w stronę Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Bogdana Kuligi oraz Krajowego Kapelana strażaków ks. bryg. dr Jana Krynickiego i na pamiątkę Jubileuszu wręczył Im okolicznościowe tryptyki z imienną dedykacją.

Podczas spotkania głos zabierali, kierując do nas z okazji Jubileuszu 20-lecia nasi goście, w tym:

Wicewojewoda Podkarpacki – Pani Alicja Wosik,

Dyrektor Departamentu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego – Pan Bogusław Kmieć,

Wiceprezes Zarządu Głównego Związku – Kol. Krzysztof Maślankiewicz,

Kapelan Krajowy Strażaków – ks. bryg. dr Jan Krynicki,

Prezes ZW Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych – Pan Wiktor Kowal,

Prezesi ZW Związku w Lublinie i Krakowie – Kol. Stanisław Marek i Kol. Tadeusz Wielgus,

Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP – nadbryg. Bogdan Kuliga.

Z okazji wojewódzkich obchodów Jubileuszu 20-lecia Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP listy okolicznościowe skierowali na nasz adres między innymi:

Wojewoda Podkarpacki – Pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska,

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz,

Marszałek Województwa Podkarpackiego – Pan Władysław Ortyl,

Prezes ZG Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP – płk poż. w st. spocz. Albin Piątkowski.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkania zaproszeni zostali na strażacki poczęstunek przy stole, gdzie w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze spędzano czas wspominając przy okazji różnego rodzaju wydarzenia z lat minionej służby i wznosząc okolicznościowe toasty.

Organizatorzy zadbali także o stosowne suweniry. Każdy uczestnik spotkania obdarowany został pamiątkami w postaci wydanej na te okoliczność publikacji, szklanek z logo Związku oraz ufundowanych przez kapelana krajowego pięknych świec ze Św. Florianem.

W załączeniu zdjęcia z naszej uroczystości.

Z wyrazami wdzięczności dla współorganizatorów: Tadeusz Cyrek - Prezes ZW Związku

Poniżej relacja zdjęciowa.

Licznik odwiedzin

8663713
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
1324
354
2749
8035832
12817
28478
8663713