1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

VI Wojewódzki Zjazd Związku woj. podkarpackiego

                       W dniu 25 marca 2015 r. w Rzeszowie odbył sie VI Wojewódzki Zjazd Delegatów Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP woj. podkarpackiego.

Wśród gości Zjazdu znaleźli się między innymi:

  •  Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP – nadbryg. Bogdan Kuliga,
  •  Wiceprezes ZG Związku – kol. Krzysztof Maślankiewicz,
  •  Prezes ZW Stowarzyszenia Emerytów Policyjnych – Wiktor Kowal,
  •  Prezes ZW Stowarzyszenia WP – Józef Mierzwa.

Otwarcia obrad VI Zjazdu Związku dokonał Prezes ZW - Tadeusz Cyrek, który powitał przybyłych na obrady delegatów Zjazdu, Prezesów Kół, członków WKR oraz zaproszonych gości. Następnie uczestnicy Zjazdu chwilą ciszy uczcili pamięć tych wszystkich emerytów i rencistów pożarnictwa z Podkarpacia, którzy w okresie kadencji odeszli na tzw. „wieczną wartę”. Sprawozdanie z działalności Zarządu Wojewódzkiego za okres 2011 – 2015 przedstawił zebranym Prezes – Tadeusz Cyrek. Z kolei sprawozdanie Skarbnika ZW przedstawiła kol. – Teresa Nycz.

       W imieniu WKR sprawozdanie przedłożył wiceprzewodniczący Komisji kol. – Grzegorz Pszeniczny z wnioskiem o udzielenie absolutorium dla ustępującego ZW Związku w Rzeszowie. W dyskusji nad sprawozdaniami,a także w sprawach dotyczących życia związkowego na Podkarpaciu oraz na szczeblu krajowym wypowiadający się uczestnicy Zjazdu, skupili się głównie na zagadnieniach dotyczących:

- instrukcji Finansowej Związku i wynikających z niej zasad naliczania składek oraz wysokości ich podziału pomiędzy poszczególne ogniwa Związku,

- braku i niezbędnej potrzeby opracowania oraz wydania przez Komendanta Głównego PSP jednolitych i czytelnych zasad co do sposobu korzystania ze środków funduszu socjalnego przez wszystkie ZW i Koła Związku – w oparciu o wydane w tym celu instrukcje dla Komisji Socjalnych działających w KW PSP na terenie całego kraju.

Delegaci Zjazdu przyjęli też w tym temacie projekt pisma do Komendanta Głównego PSP oraz zobligowali delegatów na Zjazd Krajowy Związku do przedstawienia wszystkich tych uwag i wniosków pod rozwagę Zjazdu Krajowego i przyszłego Zarządu Głównego Związku.

W przeprowadzonych jawnie wyborach do władz wojewódzkich wybrano 15 osobowy Zarząd Wojewódzki oraz 3 osobową Wojewódzką Komisję Rewizyjną.

Ukonstytuowany na swym I posiedzeniu Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie, powołał na poszczególne stanowiska osoby:

Prezes - Tadeusz Cyrek,

Wiceprezes - Antoni Tokarz,

Wiceprezes - Andrzej Rozpotyński,

Sekretarz - Bogdan Mazur,

Skarbnik - Teresa Nycz,

Członek. Prezydium - Roman Petrykowski,

Członek Prezydium - Janusz Cierpisz.

Natomiast pozostałe osoby - Marek Bączkowski, Jan Marcinkowski, Zbigniew Mróz, Zbigniew Pudełkiewicz, Emil Szczur, Mirosław Szmyd, Jan Świder  i  Roman Ulan– to członkowie ZW. 

Wybrano także Wojewódzką Komisję Rewizyjną w składzie: Antoni Lewandowski, Grzegorz Pszeniczny i Zofia Babiec. 

Delegatami na Zjazd Krajowy Związku wybrani zostali: Tadeusz Cyrek, Andrzej Rozpotyński oraz Antoni Tokarzi.

Ważnym akcentem Zjazdu było przyznanie tytułu Honorowego Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku w Rzeszowie dla płk poż. w st.spocz. Stanisława Gajdy – Prezesa ZW w latach 2003 – 2011 oraz Wiceprezesa ZW kadencji 2011-2015.

Na koniec Zjazdu przyjęto uchwałę programową w sprawie kierunków działania ZW oraz Kół Związku woj. podkarpackiego na nową kadencję.

Licznik odwiedzin

8472575
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
220
2512
6810
7833633
20053
54159
8472575