1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Koło z Jarosławia organizuje wycieczkę

Koło w Jarosławiu organizuje w dniach od 6 do 9 sierpnia 2015 r. (czw., pt., sob., nd.).wycieczkę do pogranicza Polski i Niemiec w tym do: Drezna, Poczdamu , Berlina, Tropical Island k. Berlina, Poznania.

Program wycieczki obejmuje:

DZIEŃ I (6.VIII.-czw..):

Wyjazd o godz. 21-przejazd do Nikiszowca - zabytkowej dzielnicy Katowic, wpisanej na listę najważniejszych zabytków Śląska. Wieczorne zwiedzanie NIkiszowca - wzorcowego osiedla robotniczego dla górników KWK Wieczorek, wybudowanego w latach 1908-1911. Unikatowy na skalę europejską układ urbanistyczny, przyciąga  turystów, architektów, artystów i filmowców klimatem, plenerami, niesamowitym urokiem. Osiedle zaprojektował architekt Jerzy Zillmann z Charlottenburga - twórca zabudowy sąsiedniego Giszowca (miasta-ogrodu), przeznaczonego dla personelu technicznego i inżynierów kopalni.

DZIEŃ II (7.VIII – pt.):
Rano przejazd do Drezna przez najpiękniejszy w Niemczech Park Narodowy „Szwajcaria Saksońska” (Piaskowcowe Góry Połabskie) , w którym podziwiać będziemy poddany erozji w okresie kredy, wyjątkowy w Europie Środkowej obszar skał z kredowego piaskowca, głębokich dolin, gładkich gór i wąwozów, baszt. Zwiedzanie Drezna- „Barokowej perły Niemiec”- zwiedzanie Pałacu Zwinger i Galerii Malarstwa Dawnych Mistrzów (fakultatywnie)-jednej z najcenniejszych na świecie kolekcji malarstwa, gromadzącą dzieła takich mistrzów, jak m.in. Rafael, Rembrandt, Rubens, Tycjan, van Dyck, El Greco, Velázquez czy Canaletto.
Zwiedzanie Muzeum Broni oraz Kolekcji Rzeźby (fakultatywnie) – obiad w Dreźnie.

Panoramiczne zwiedzanie pozostałych obiektów Starego Drezna: kościoła Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche) i Opery.

Przyjazd na miejsce noclegu do Tropical Island koło Berlina.

DZIEŃ III (08.VIII – sob.):
O godz. 7:00 - wykwaterowanie, przejazd do Poczdamu - śniadanie (po drodze) w formie kanapek. Zwiedzanie najważniejszych zabytków Poczdamu-miasta pałaców i ogrodów - letniej rezydencji królów pruskich, którą Fryderyk II uwieńczył, wznosząc pałac z parkiem Sanssouci oraz rosyjskiej dzielnicy Alexandrowka. Przejazd do Berlina-spacer wzdłuż głównych ulic miasta , przy których znajdują się najważniejsze zabytki: Brama Brandenburska (Brandenburger Tor), wieża telewizyjna (Fernsehturm) przy Alexanderplatz – wysoka na 368 m. wieża widokowa z obrotową restauracją, Kościół Pamięci (Gedächtniskirche) przy Kurfürstendamm, Gendarmenmarkt – Dom Koncertowy (Konzerthaus), Katedra Niemiecka (Deutscher Dom) i Katedra Francuska (Französischer Dom), Gmach Reichstagu, ciąg dziedzińców Hackesche Höfe.

Przejazd do Polski, obiadokolacja i nocleg w Boczowie (Motel u Olka).

IV dzień (09.VIII – nd.):

Śniadanie o godz. 8:00 - wykwaterowanie, przejazd do Poznania, spacer połączony ze zwiedzaniem najważniejszych zabytków Poznania-trasa od kościoła Św. Marcina, Jezioro Maltańskie (popularna Malta), Ostrów Tumski z Katedrą, Stary Rynek
z ratuszem,  obiad w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego.

Powrót  w późnych godzinach wieczornych.

Koszt wycieczki - 120 Euro+300 zł - obejmuje: 2 noclegi, 2obiady, 2 śniadania,
1 obiadokolacja, przejazd autokarem, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie, wejściówki na zwiedzanie obiektów, bilety na metro w Berlinie.
Termin zgłoszenia - do dnia 15 maja 2015 r. do: Bogusław Mazur, tel. 602 212 236. Proszę o podanie: imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, pesel, nr i seria dowodu osobistego (potrzebne to do ubezpieczenia).

Należy zabrać ze sobą: dowód osobisty, strój kąpielowy, klapki na nogi, ręcznik, (gdyż pobyt w Tropical Islands tego wymaga). Śpimy na wyspie tropikalnej, na plaży w namiotach zamykanych, gdzie do woli można korzystać z opłaconych atrakcji wodnych - do godz. 3 nad ranem.

Uwaga: Jest możliwość uzyskania rachunku imiennego z pobytu w motelu w Boczowie.

TUTAJ pobierzesz tekst w wersji PDF.

Licznik odwiedzin

8472484
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
129
2512
6719
7833633
19962
54159
8472484