1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Uroczystość Opłatkowa i Noworoczna w Szczecinie

Grudzień to czas licznych spotkań strażackich służb zawodowych i społecznych z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

W naszym województwie kolejny raz spotkały się kierownictwa czynnej   służby w Państwowej Straży Pożarnej, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z prezesami zarządów oddziałów powiatowych Związku OSP RP i delegacje seniorów pożarniczej organizacji z Zarządem Wojewódzkim i delegacjami z 20 kół naszego województwa.

Spotkanie licznej społeczności strażackiej odbyło się w Hotelu „Dobosz” w Policach i było podzielone na dwa etapy.

Pierwszy z nich to wewnętrzne narady – spotkania każdej z jednostek, a następnie wspólne spotkanie opłatkowe, spotkanie kilkupokoleniowe.

Materia omawiana w naszej organizacji dotyczyła zorganizowania sprawnej dorocznej sprawozdawczości, wstępnej oceny trwającej kampanii sprawozdawczo – wyborczej w kołach, stanu naszych finansów, spraw związanych z organizacją kolejnej wycieczki oraz trybu i zakresu zadań dotyczących organizacji VII Wojewódzkiego Zjazdu Delegatów , jego terminu i miejsca organizacji. Zaakcentowaliśmy też sprawę doboru aktywnych przedstawicieli do działalności w Zarządzie, którzy będą osobiście odpowiadać za należyte wykonywanie przydzielonych im zadań. Ze smutkiem stwierdzamy malejące zainteresowanie osób z PSP, odchodzących aktualnie na świadczenia emerytalne. Jesteśmy organizacją starzejąca się i z niewielkim zainteresowaniem emerytów i rencistów w większych miastach działalnością w zarządach kół.

W części naszego posiedzenia uczestniczył Pan Komendant Wojewódzki PSP, któremu przekazaliśmy informację o najpilniejszych zadaniach które powinniśmy wspólnie realizować. Ustaliliśmy konieczność dalszych wspólnych kontaktów i konieczność zwrócenia większej uwagi na seniorów ze strony pracowników PSP, aby skuteczniej przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu seniorskiej społeczności.

Następnie wszyscy uczestnicy spotkali się na jednej sali gdzie odbyła się centralna uroczystość tego spotkania.

Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Pan st. bryg. mgr inż. Jacek Staśkiewicz, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP dh nadbryg. Marek Kowalski i Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku EiRP RP płk poż mgr Albin Piątkowski – skierowali swoje podziękowania dla wszystkich uczestników spotkania za służbę i działalności w mijającym roku i złożyli życzenia spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia pomyślności wszelkiej w Nowym Roku dla obecnych, a na ich ręce dla pozostałych funkcjonariuszy i działaczy oraz ich rodzin.

Wszyscy życzyliśmy sobie kolejnego spotkania w takim gronie w przyszłym roku.

Kolejnym punktem uroczystości były wyróżnienia dla działaczy Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP – które otrzymali:

1. kol Krystyna Olejnik – z koła Szczecin I – odznaczona została odznaką „ Za zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP” – odznakę wręczyli Prezes ZW Albin Piątkowski i Komendant Wojewódzki PSP Jacek Staśkiewicz.

2. ryngrafy z okazji jubileuszy otrzymali:

  • 80 lecia – ppłk poż Jan Rysz – długoletni Skarbnik w Zarządzie Wojewódzkim ZEiRP RP ,
  • 75 lecia – mjr poż Leonard Rysak – członek ZW i wyróżniający się Prezes koła naszego Związku w Gryficach.
  • 3. Za ofiarną i specjalistyczną działalność na przestrzeni mijającego roku wyróżnienia specjalne od Prezesa Zarządu Wojewódzkiego otrzymali kol.kol.:
  • Hieronim Kosecki – Wiceprezes ZW – za opiekę turystyczną,
  • Jan Rysz – Skarbnik   ZW za wzorowe prowadzenie spraw finansowych Związku,
  • Władysław Surdy – Sekretarz ZW za nieprzeciętną i wszechstronną działalność społeczną oraz swoją dyspozycyjność w organizacji wojewódzkiej,
  • Leonard Rysak – członek ZW i prezes koła w Gryficach – za wieloletnią i wzorową działalność oraz uzyskiwane wyniki w tym zakresie,
  • Kol. Alicja Łaput – członek WKR i Prezes Zarządu Koła w Kołobrzegu – za szczególne działania inicjatywne w organizacjach b. województwa koszalińskiego i organizację wyjazdowego posiedzenia ZW z udziałem prezesów zarządów kół.

Kolejną część z tradycyjnym opłatkiem poprowadził Wojewódzki Kapelan Strażaków ks. bryg. mgr Ryszard Szczygieł – po czym uczestnicy spotkania rozpoczęli dzielenie się opłatkiem i składaniem sobie serdecznych życzeń.

Uroczystość przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze przy tradycyjnym posiłku w obiektowej restauracji.

Bardzo dziękujemy Panu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP za zorganizowanie zbiorowego dowozu naszych koleżanek i kolegów na uroczystość, a dh. Tadeuszowi Szczepańskiemu – Dyrektorowi Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Szczecinie za zorganizowanie tej wspaniałej uroczystości.

               Opracował:

               Albin Piątkowski

               Zdjęcia: Stanisław Strzelczyk

Licznik odwiedzin

8469566
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
2404
398
3801
7833633
17044
54159
8469566