1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

20- lecie Związku w woj. zachodnio - pomorskim

W dniu 8 grudnia 2014 r. w Policyjnym Ośrodku Wypoczynkowo – Szkoleniowym „KROKUS” w Unieściu – Mielno zorganizowaliśmy uroczyste obchody 20 lecia Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej w województwie zachodniopomorskim, połączone z tradycyjnie obchodzonymi i przeniesionymi uroczystościami Emeryckiego Dnia Strażaka 2014 oraz spotkaniem opłatkowym.

Gospodarzami uroczystości byli działacze z naszego koła w Koszalinie, pod kierownictwem Prezesa Zarządu koła kol. Hieronima Koseckiego – Wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego.

W uroczystościach tych uczestniczyło liczne grono dotychczasowych działaczy Związku od chwili jego powstania z b. województw szczecińskiego i koszalińskiego oraz kilka kół z b. województw; słupskiego, gorzowskiego i pilskiego. Gośćmi naszymi byli nadbryg. Henryk Cegiełka Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, Dh. inż. Stanisław Dycha – Prezes Zachodniopomorskiego Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Szczecinie, Zachodniopomorski Kapelan Strażaków ks mł. bryg. Ryszard Szczygieł oraz panowie komendanci miejscy i powiatowi Państwowej Straży Pożarnej.

W tym zacnym gronie i w pięknej nadmorskim regionie podsumowaliśmy naszą działalność w mijającym jubileuszowym okresie.

Historyczną drogę w okresie tego dwudziestolecia przypomniał w swoim wystąpieniu płk poż. w st. spocz. Albin Piątkowski – prezes Zachodniopomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Zawiązku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

Komendant Wojewódzki PSP dokonał odznaczenia niżej wymienionych działaczy naszego Związku odznaką „Za zasługi dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

 1. Kazimierz GÓRKA

 2. Ryszard JASIURSKI

 3. Wiesław RUSIN

 4. Jan STEFANOWICZ

 5. Stanisław ŁAGONDA

Niżej wymienieni działacze i funkcjonariusze zostali wyróżnieni przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP - Odznaką Honorową „Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej”:

 1. nadbryg. Henryk CEGIEŁKA – Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie,

 2. st. bryg. mgr inż. Jacek STAŚKIEWICZ – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie,

 3. Alicja JURKIEWICZ

 4. Aurelia PRZYGODZKA

 5. Henryk STRÓŻYNA

 6. Bernard PITALA

 7. Antoni KANIGOWSKI

 8. Jan LENARD

 9. Marek SZAREJKO

 10. Kazimierz PRUCHNIAK

 11. Zbigniew KLICH

 12. Józef PRYMKA

 13. Andrzej JARONIK

 14. Józef NOWIK

 15. Piotr HYLA

Nasi Goście, działacze wojewódzkiej naszej organizacji z całego jubileuszowego okresu, prezesi kół terenowych Związku otrzymali pamiątkowe medale 20 lecia naszego Związku, a kol. Sekretarz Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP kol. Władysław Surdy – otrzymał specjalny bon za Jego bardzo zaangażowaną działalność włącznie z pełnionymi cotygodniowymi dyżurami w naszym biurze. Wśród najstarszych działaczy obecny był delegat na I Krajowy Zjazd Delegatów naszego Związku i pierwszy Prezes szczecińskiego koła Związku Pan płk poż. w st. spocz. Bolesław Wybranowski.

W swoich wystąpieniach Panowie nadbryg. Henryk Cegiełka i dh Stanisław Dycha podziękowali naszym działaczom za ich aktywną działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej i w trosce o weteranów służby pożarniczej oraz ich rodzin i życzyli dalszej aktywności w trosce o weteranów służby i kontynuowania współpracy na rzecz ochrony przeciwpożarowej, co zostało także wyrażone w Ich specjalnych listach, skierowanych do naszej organizacji.

Były też wspaniałe życzenia z okazji świat Bożego Narodzenia i na Nowy Rok.

Następnie ks. Ryszard Szczygieł przeprowadził część liturgiczną związaną z przygotowaniami do podzielenia się opłatkiem, wspominając w swojej krótkiej homilii o szczególnej duchowej wymowie Święta Bożego Narodzenia i o znaczącej misji zawodu strażaka oraz działań społecznych prowadzonych w na rzecz weteranów służby pożarniczej w szczególności w ramach obchodzących swoje 20 lecie ogniw Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa.

Następnie podzielono się opłatkiem, łącząc niejednokrotnie swoje indywidualne życzenia z krótkimi służbowymi retrospektywnymi refleksjami.

Liczny udział działaczy naszego Związku był możliwy dzięki zapewnieniu środków transportu przez komendy Państwowej Straży Pożarnej, za co Panu Komendantowi Wojewódzkiemu i panom komendantom miejskim i powiatowym Państwowej Straży Pożarnej bardzo dziękujemy.

DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA.

Albin Piątkowski i Władysław Surdy.

 

Licznik odwiedzin

8475165
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
742
594
1336
7844019
22643
54159
8475165